Bezpieczne wakacje – przypominamy o kilku podstawowych zasadach

Dom bez rodziców 

 • zawsze po wejściu do mieszkania zamykajcie drzwi na klucz – możecie nie zauważyć jak ktoś Was obserwuje lub za Wami wchodzi, może to być np. złodziej;
 • jeżeli ktoś puka zawsze sprawdźcie przez wizjer kto stoi przed drzwiami. Nie otwierajcie drzwi, jeżeli jest to osoba o przyjściu której nic nie wiedzieliście – powiedzcie o tym rodzicom;
 • nie należy opowiadać, że jest się samemu w domu oraz o wyposażeniu mieszkania, nawet gdy osoba o nie się zapyta, na takie pytania nie odpowiadamy!
 • nie zapraszajcie kolegów do domu bez wiedzy i zgody rodziców (telefonicznie skontaktujcie się z Mamą lub Tatą i poproście o zgodę);
 • miejscem zabaw powinien być tylko Wasz pokój, a nie całe mieszkanie;
 • nie ruszajcie i nie pokazujcie biżuterii Mamy, pamiątek rodzinnych, nikt nie lubi jak ktoś rusza jego rzeczy bez ich wiedzy;
 • nie dotykajcie i nie pokazujcie kolegom niebezpiecznych przedmiotów, możecie zrobić sobie krzywdę;
 • nie wychylajcie się przez okno lub balustradę balkonu – możecie wypaść;
 • samowolnie nie bierzcie lekarstw z domowej apteczki – możecie się otruć;
 • nie bawcie się ogniem – grozi to pożarem;
 • nie używajcie i nie naprawiajcie urządzeń gazowych – gaz może wybuchnąć;

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje – przypominamy o kilku podstawowych zasadach

Bo w bajkach ukryta jest prawda…

Bajki są skarbnicą mądrości. To w nich możemy znaleźć prawdę o człowieku, jego słabościach, obłudzie i fałszu. To panorama ludzkich charakterów. Uczniowie klasy VIa oraz klasy VIc omawiali wybrane bajki Ignacego Krasickiego. Na podstawie tych króciutkich utworów nagrali filmiki zrealizowane metodą poklatkową. To pracy wykorzystali prostą w obsłudze aplikację Stop Motion Studio. Warto zobaczyć efekt ich działań i zastanowić się przez chwilę, co kryje się pod maską bajkowych zwierząt. Oto tytuły bajek: „Rybka mała i szczupak”, „Kruk i lis”, „Szczur i kot”.

Czytaj więcej: Bo w bajkach ukryta jest prawda…

Fundusz socjalny

Szanowni Państwo - druk należy wypełnić do 24.05.20 r.
Należy go odesłać :
drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub pocztą na adres szkoły
lub przynieść bezpośrednio do szkoły do skrzynki podawczej umieszczonej
w przedsionku szkoły. , w godzinach 8.00-15.00.

Komisja Socjalna SP 3

Tutaj pobierz plik Word (do wypełnienia w komputerze)

lub

Tutaj pobierz plik PDF ( do wydrukowania i wypełnienia samodzielnie) 

POMOC  PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

             Z uwagi na trudną sytuację społeczną spowodowaną stanem epidemiologicznym w Polsce do Państwa dyspozycji pozostają pedagodzy szkolni. Kontakt z pedagogami możliwy jest poprzez dziennik elektroniczny:

p. Agnieszka  Jakubowska,  p. Iga Kuśmirek 

 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 – 13.00


ZACHĘCAMY TAKŻE PAŃSTWA DO SKORZYSTANIA Z POMOCY

INNYCH INSTYTUCJI JEŚLI ZACHODZI TAKA KONIECZNOŚĆ 

         W związku z zaistniałą sytuacją, funkcjonujący w Ośrodku Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie Punkt Konsultacyjno – Informacyjny zmienia formę pracy na konsultacje telefoniczne.

Dzwoniąc do Ośrodka na numer 89 649 92 00 lub 609 410 150 uzyskacie Państwo wskazówki i informacje na temat telefonicznej konsultacji ze specjalistami z Ośrodka w zakresie pomocy psychologicznej, poradnictwa rodzinnego i wychowawczego, poradnictwa prawnego, poradnictwa w sytuacji przemocy, uzależnienia w rodzinie, kryzysu w rodzinie.

http://osrodek.ilawa.pl/index.php/pl/

Polskie Towarzystwo Psychologiczne oddział w Olsztynie oraz Konsultant Wojewódzki w dziedzinie psychologii klinicznej informują o działaniu telefonicznej pomocy psychologicznej.

Jeśli odczuwasz taką potrzebę zadzwoń:

730 822 320

Telefon jest dostępny w godzinach

09.00 - 21.00

Do Twojej dyspozycji są wykwalifikowani psychologowie, interwenci kryzysowi, specjaliści psychologii klinicznej, psychoterapeuci.

Inf. znajduje się na stronie: 

https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/telefoniczna-pomoc-psychologiczna

 


Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

https://116111.pl/napisz

116 111


TELEFON DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI

800 100 100


FUNDACJA  ITAKA

https://www.gov.pl/web/edukacja/800-080-222--rusza-calodobowa-bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-rodzicow-i-pedagogow


Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

„NIEBIESKA LINIA"

800 120 002

http://niebieskalinia.org/


Ponadto przypominamy o instytucjach wspierających  rodziny w naszym mieście:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

ul. Grunwaldzka 6A

tel. ( 89 ) 648 – 41 – 24

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  

ul. Andersa 3 A

tel. ( 89 ) 649 – 04 – 50

- Powiatowe Centrum Rozwoju i Edukacji

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna

ul. Kopernika 8A

tel. ( 89 ) 649 – 24 - 35

 

UCZNIOWSKI PROJEKT MALARSKI: IŁAWA- THOLEN

Nazwa projektu: 715 lat Iławy na płótnie – integracyjno-edukacyjna wymiana młodzieży Iława-Tholen 2020

Termin realizacji projektu: 14-19.09.2020 r.

 

Projekt jest wynikiem długoletniej współpracy w ramach partnerstwa miast: Iławy oraz niderlandzkiego Tholen i ma na celu wzmocnienie aktywizacji ich społeczności lokalnych. Przedsięwzięcie ma charakter integracyjno-edukacyjny i dotyczy wymiany młodzieży szkolnej w wieku 13-14 lat. W działania będą zaangażowane dwie placówki oświatowe: Szkoła Podstawowa nr 3z Oddziałami Integracyjnymi

 im. Polskich Olimpijczyków w Iławie oraz szkoła Calvijn z Tholen jako partner. 

Czytaj więcej: UCZNIOWSKI PROJEKT MALARSKI: IŁAWA- THOLEN

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

MEN zmieniło przepisy, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. Zostały określone zasady prowadzenia nauczania na odległość oraz możliwość oceniania i klasyfikowania uczniów. Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

– Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Rodziców proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Zdaję sobie sprawę z tego, ile trudu wkładają oni w wychowywanie i edukację swoich dzieci, szczególnie teraz, kiedy wielu z nich łączy swoją pracę zawodową ze wsparciem dzieci w zdalnej nauce – podkreślił Minister Edukacji Narodowej. – Apeluję i proszę dyrektorów szkół oraz nauczycieli o zwrócenie szczególnej uwagi na równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, a także uwzględnienie możliwości psychofizycznych dzieci. Proszę wszystkie organy prowadzące i samorządy o okazanie niezbędnego wsparcia materialnego i organizacyjnego. Nauka na odległość jest dziś koniecznością i stanowi dla nas wszystkich wyzwanie. Dziękuję za dotychczasowe wysiłki i aktywność – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

Czytaj więcej: Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

KOMÓRKA NA MISJE

W naszej szkole została zorganizowana i przeprowadzona akcja misyjna „KOMÓRKA NA MISJE” na rzecz Referatu Misyjnego księży werbistów w Pieniężnie. Zebrano łącznie 50 telefonów komórkowych. Koordynatorem akcji jest katechetka Monika Krzywkowska.

Koronawirus - zalecenia

 

 

ZALECENIA

Często myj ręce
Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

Jak myjemy ręce, (kliknij tu) 

Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania
Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby.

Zachowaj bezpieczną odległość
Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej
Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej zgodnie z  informacją zamieszczoną na stronie Ministerstwa Zdrowia 
https://www.gov.pl/web/zdrowie
Dlaczego? Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin
Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin, pamiętaj
o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

Chroń siebie i innych przed zachorowaniem

Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego.  Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu
z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości).

 

Nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021

 

W DNIACH 01 - 30.04.2020 TRWA REKRUTACJA UCZNIÓW DO NASZEJ PLACÓWKI

ABY DOKONAĆ ZAPISU DZIECKA DO SZKOŁY NALEŻY WYPEŁNIĆ DRUKI:

 • ZGŁOSZENIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 - DOTYCZY DZIECI Z OBWODU
 • WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY-DOTYCZY DZIECI SPOZA OBWODU

OBYDWA DRUKI DO POBRANIA NA STRONIE SZKOŁY

ZAKŁADKA - STREFA RODZICA - BARDZO WAŻNE

WYPEŁNIONE DOKUMENTY PROSZĘ DOSTARCZYĆ:

 • DROGĄ MAILOWĄ NA ADRES: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub

 • POCZTĄ NA ADRES: Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków, ul. Niepodległości 11a14-200 Iława z dopiskiem REKRUTACJA, lub

 • OSOBIŚCIE: zapakowane w kopertę i podpisane - DO SKRZYNKI PODAWCZEJ UMIESZCZONEJ PRZY WEJŚCIU GŁÓWNYM DO PLACÓWKI

Ze względów bezpieczeństwa Dyrekcja Szkoły rekomenduje przesyłanie dokumentów drogą mailową.

Wszelkich informacji na temat rekrutacji udzielamy wyłącznie telefonicznie: 89 648 50 71

w godzinach: 8.00-15.00. 

                                                                                                                               Dyrekcja Szkoły

Obwód należący do SP nr 3:

Aleja Jana Pawła II (od torów kolejowych do ulicy Dąbrowskiego), Aleja Pojednania, rotmistrza Józefa Alickiego, Władysława Bandurskiego, Norberta Barlickiego, św. Andrzeja Boboli, Wojciecha Bogusławskiego, Jana Brzechwy, Józefa Chełmońskiego, Karola Chodkiewicza, Fryderyka Chopina, Jarosława Dąbrowskiego, Działkowców, Juliana Fałata, Aleksandra Gierymskiego, Gustawa Gizewiusza, Mariana Gotowca, Artura Grottgera, Kazimierza Jagiellończyka, Michała Kajki, Jana Kochanowskiego, Marii Konopnickiej, Konstytucji 3 Maja, Wojciecha Kossaka, Kościelna, Tadeusza Kościuszki. Józefa Ignacego Kraszewskiego, Królowej Jadwigi, Lipowa, Lipowy Dwór, Kornela Makuszyńskiego, Jacka Malczewskiego, Jana Matejki. Mazurska, Ludwika Mierosławskiego, Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza, Gabriela Narutowicza, Niepodległości, Obrońców Westerplatte, Ignacego Paderewskiego, Plażowa, Polna, Bolesława Prusa, Mikołaja Reja, Władysława Reymonta, Ireny Sendlerowej, Henryka Sienkiewicza, gen. Władysława Sikorskiego, Piotra Skargi, Juliusza Słowackiego, Jana III Sobieskiego (od torów kolejowych do ul. Królowej Jadwigi),Ludwika Solskiego, mjr. Henryka Sucharskiego, Sybiraków, Juliana Tuwima, Melchiora Wańkowicza, Wielka Żuława, Józefa Wybickiego, Leona Wyczółkowskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Zalewska, Marii Zientary-Malewskiej.