XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 01.10.2021 roku nasza szkoła obchodziła XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest to też okazja dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W ramach XI ŚDTM odbył się konkurs matematyczno-plastyczny pn. „Kolorowa tabliczka mnożenia”. Podzielony był na kategorie wiekowe. I tak wśród klas:

- III pierwsze miejsce zajął: Franciszek Grzywacz IIIb;

- IV pierwsze miejsce zajął: Natan Nedzelsky IVc;

- V pierwsze miejsce zajął: Dawid Drożdżyński Va;

- VI pierwsze miejsce zajęła: Aleksandra Ołdak VIb.

Wyróżnienie otrzymali:

- Alicja Ołdak z klasy IIIc;

- Bartosz Żbikowski Vc.

W tygodniu poprzedzającym obchody wychowawcy klas III wyłonili Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

- w klasie IIIa: Maciej Gnutek;

- w klasie IIIb: Franciszek Grzywacz;

- w klasie IIIc: Alicja Ołdak.

Natomiast wśród uczniów klas IV nauczyciele matematyki wyłonili Ekspertów Tabliczki Mnożenia:

- w klasie IVa: Anna Wróblewska;

- w klasie IVb: Aurelia Grzelka;

- w klasie IVc: Wiktoria Figurska.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:)

W dniu obchodów akcję uroczyście otworzyła pani dyrektor Grażyna Stolarska, która jako pierwsza pomyślnie zdała egzamin. Następnie uczniowie klas III sprawdzali swoją wiedzę z tabliczki mnożenia, uczestnicząc w grach: „Krzyżak” i „Królowa skakanek”. Klasy IV pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego pokonywały tor przeszkód, który połączony był ze sprawdzeniem znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie z wielkim zapałem rywalizowali ze sobą. Zwyciężyła klasa IVa, która najlepiej znała tabliczkę. Wśród uczniów klas V odbył się konkurs: „1 z 10”, który wygrał Piotr Nadwodny z klasy Vb. Natomiast wśród uczniów klas VI odbył się konkurs łamigłówek z tabliczką mnożenia, tu pierwsze miejsce zajęła Maria Tyszkiewicz z klasy VIb. W świetlicy szkolnej tego dnia organizowano ciekawe, tabliczkowe zabawy. Przez cały dzień podczas przerw wyznaczeni uczniowie pod opieką nauczycieli patrolowali korytarze szkolne i egzaminowali chętnych uczniów, nauczycieli oraz obsługę szkoły. W nagrodę za zdany egzamin dostawali odznakę-naklejkę.

Już od kilku lat ŚDTM to wielkie wydarzenie w naszej szkole, które wzbudza w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz chęć zdrowej rywalizacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Koordynatorzy:

Katarzyna Górska

Aneta Dziopa