Program dla szkół - warzywa, owoce i produkty mleczne

SP 3 w roku szkolnym 2021/ 2022  uczestniczy w „Programie dla szkół”.

Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego.

Korzyści z programu:

Każdy Uczeń uczestniczący w programie w roku szkolnym 2021/2022 będzie otrzymywać bezpłatnie porcję produktu owocowego albo warzywnego lub mlecznego przez 10 - 12 wybranych tygodni w semestrze.  Uczniowie będą otrzymywać jabłka, gruszki, śliwki (w I semestrze), truskawki (w II semestrze), soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką (w I semestrze), kalarepę, pomidorki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności.  Ponadto, uczniowie  uczestniczące w „Programie dla szkół” będą brać udział w działaniach edukacyjnych organizowanych w ramach programu.

Wszyscy codziennie podejmujemy decyzję co zjeść i czego się napić. Decyzje
te są ważne, bo naprawdę jesteśmy tym, co jemy!
Zwracajmy uwagę na to, co wybieramy. Jedzmy regularnie kolorowe posiłki
pełne warzyw i owoców. Pamiętajmy, aby na co dzień sięgać po produkty mleczne,
to dzięki nim będziemy mieć mocne kości i siłę do zabawy i nauki.
Dzięki „Programowi dla szkół” mamy  dostęp do warzyw i owoców, które są
tak przygotowane, że od razu możecie się nimi zajadać. Otrzymujecie również
różne produkty mleczne, w małych opakowaniach idealnych na przekąskę
pomiędzy lekcjami. Korzystajcie z tych produktów i dbajcie o to, aby produkty te
trafiały do Waszych brzuchów - tylko wtedy przekażą Wam swoje supermoce!
Nie pozwólcie na to, aby marnowały się i kończyły w śmietniku.

https://www.programdlaszkol.org/program/warunki-udzialu

https://www.programdlaszkol.org/program/dzialania-edukacyjne-i-promocyjne