Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

Zapraszam uczniów klas VI-VIII do udziału w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Konkurs odbędzie się 17.05.2022 o godz, 8:45 w sali nr 9. Obejmuje ogólne zagadnienia dotyczące kultury, historii, geografii, polityki oraz życia codziennego krajów angielskiego obszaru językowego.

Konkurs zostanie przeprowadzony w formie pisemnej. Ogłoszenie wyników w ciągu jednego tygodnia. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody.

Zgłoszenia przyjmuje oraz bliższych informacji udzieli p. M. Roznerska, bądź nauczyciele języka angielskiego.

CELE KONKURSU

1.Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim.

2.Zachęcanie młodzieży do samodzielnego zdobywania wiedzy o krajach anglojęzycznych, ich historii, kulturze, geografii, zwyczajach, i świętach.

3.Umożliwienie uczniom sprawdzenia własnej wiedzy zdobytej na lekcjach języka angielskiego, zajęciach pozalekcyjnych i innych przedmiotach.

ZAKRES MATERIAŁU

Konkurs sprawdzi wiedzę uczniów w zakresie szeroko pojętej kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych (Wielkiej Brytanii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii). Pytania będą dotyczyły podstawowej znajomości geografii, historii, życia codziennego: stolice, popularne miasta, zabytki, dawni i obecni przywódcy, sławne osoby i postaci fikcyjne, święta itp.

Organizatorem konkursu jest p. M. Roznerska