Koncert muzyczny

19 II 2014 r. uczniowie najmłodszych klas wzięli udział w koncercie muzycznym pt. „Od jaskini z kijami do komputera z kabelkami czyli jak zmieniały się instrumenty muzyczne” zorganizowanym przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”. Koncert prowadzili muzycy z zespołu Globetrotters Band. Podczas występu muzycy poprzez zabawę i wspólne śpiewanie z dziećmi wprowadzili je w świat muzyki oraz przedstawili, jak powstawały i zmieniały się instrumenty muzyczne na przestrzeni dziejów. Uczniowie poznali budowę banjo i gitary, zasadę działania instrumentów dętych drewnianych oraz ewolucję instrumentów perkusyjnych aż do powstania bębnów. Wysłuchali utworów „Wszyscy święci”, „Tiger Rag”, „Neh,nah,nah”, „Bare Necessities”, „Polka Medley”, „Bolero” Ravel’a. Wspólnie odśpiewali piosenkę „Witajcie w naszej bajce” ( Akademia Pana Kleksa) oraz ”…wyginam śmiało ciało…” z filmu „Pingwiny z Madagaskaru”. Niektórzy wzięli udział w konkursach , a niektórzy grali na instrumentach perkusyjnych. Wszyscy świetnie się bawili !

Tekst: G. Ziomek

Fot.: I.Chodakowska