Festyn w „trójce”

Iława. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na pomoce dydaktyczne

Stoiska 19 państw Unii Europejskiej, występy artystyczne, pokazy sprzętu strażackiego, radiowóz, loteria fantowa były atrakcjami festynu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie.

Festyn pod hasłem „10 lat w UE” otworzyły: Grażyna Stolarska, organizator imprezy, Barbara Żuchowska, dyrektor, oraz Elżbieta Mędrzycka, przewodnicząca rady rodziców. W holu głównym szkoły uczniowie klas III-VI przygotowali stoiska prezentujące 19 państw Unii, które wcześniej wylosowali. Można było na każdym z nich zobaczyć widokówki, pamiątki a nawet za symboliczną kwotę posmakować specjałów związanych z danym państwem.

Odbyła się również loteria fantowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. W świetlicy znajdowała się „strefa malucha”, w której rodzic mógł pozostawić swoją pociechę pod fachową opieką lub za drobną opłatą skosztować kawy z ciastkiem. Obok niej znajdowało się stoisko biblioteki szkolnej „czytanie łączy pokolenia”.

Na boisku zaparkowały dwa wozy: strażacki i policyjny. Dzieciaki chętnie skorzystały z okazji, by usiąść za kierownicą takich aut. Niejedni też zakosztowali kąpieli z sikawki strażackiej.

Na koniec w hali odbyły się występy uczniów prezentujące 19 państw unijnych: tańce, teatrzyki, pokazy.

Dziękujemy rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie festynu.

fotorelacja z festynu