Pielgrzymka autokarowa do Pieniężna

W dniu 25 września 2014 r. odbyła się pielgrzymka autokarowa do Pieniężna. W miejscowości tej znajduje się Misyjne Seminarium Duchownym oraz Muzeum Misyjno-Etnograficzne Księży Werbistów. Uczniowie naszej szkoły - poprzez czynny udział w wielu charytatywnych przedsięwzięciach - od wielu już lat pięknie współpracują z Werbistami z Pieniężna.

Zaledwie 2 godziny jazdy autokarem z Iławy do Pieniężna i już mogliśmy podziwiać wspaniałe zbiory Muzeum, które przedstawiają dorobek duchowy i materialny Chin, Japonii, Filipin, Indii, Indonezji, Papui Nowej Gwinei oraz krajów Afryki i Ameryki Łacińskiej. Przygotowana kolekcja jest naprawdę imponująca. Dzięki pani przewodnik wysłuchaliśmy wielu interesujących informacji. Ciekawym podsumowaniem wizyty była projekcja filmu misyjnego.

Następnie udaliśmy się do Misyjnego Seminarium Duchownego, gdzie kształcą się przyszli misjonarze werbiści. Mieliśmy możliwość porozmawiania z misjonarzami, którzy nie tylko zajmują się działalnością apostolską w dalekich krajach, ale również prowadzą działalność wydawniczą, naukową i społeczną w Polsce. Nie omieszkaliśmy zakupić drobne pamiątki (np. instrumenty wykonane na wyspie Madagaskar), przez co przyczyniliśmy do wsparcia Muzeum.

Uczestnicy pielgrzymki: Kacper Bagrowski, Jakub Biliński, Wiktor Caban, Lucjan Ciepliński, Daria Kaźmierczak, Dawid Lewandowski, Oliwier Mackiewicz, Filip Małysz, Julia Miłosek, Paweł Pietrzak, Wiktor Piotrowski, Agata Rybczyńska, Justyna Siewert, Arkadiusz Szczepański, Konrad Zabłotny.

katechetka Monika Krzywkowska

- organizator pielgrzymki