Spotkanie z Psem

W dniach 29.11.2019 r. – 18.12.2019 r. w naszej szkole odbył się cykl spotkań edukacyjnych z zakresu dogoterapii we współpracy z Iławskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt „Patrol Interwencyjny”. Zajęcia ze szczególnym udziałem suczki Keysi i psa Leonardo zostały przeprowadzone przez Pana Dawida Hajdasa i Panią Annę Melka we wszystkich klasa I – III.

Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat prawidłowej opieki nad psem oraz obowiązków spoczywających na właścicielu zwierzęcia. Zapoznali się z podstawowymi akcesoriami dla psów, takimi jak: smycz, obroża, miski i zabawki.  Uczniowie poznali zasady bezpiecznego kontaktu z psem oraz pogłębili swoją wiedzę dotyczącą  wychowania i pielęgnacji. Podczas zajęć dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z psem. Obserwowały też umiejętności psów zdobyte podczas szkoleń. Uczniowie byli zainteresowani zajęciami, dzielili się swoimi doświadczeniami oraz zadawali szereg pytań odnośnie wychowania i opieki nad psem. Zobacz zdjęcia