Świąteczny Koncert Kolęd w różnych językach

 

Przed nami Boże Narodzenie - święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej sobie bliscy i drodzy niż w zwykłe dni. Roziskrzona choinka, włożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd przenoszą dorosłych w świat dzieciństwa, a dzieci wzbogacają w przeżycia, do których zawsze będą chętnie wracać we wspomnieniach. Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości, pokoju.20. XII.19 w naszej szkole odbył się „Świąteczny Koncert Kolęd w różnych językach”.

Organizatorami i reżyserami uroczystości były p. A. Jasińska, K. Kuczmarska, E. Szczypska. Piękne dekoracje przygotowały p. W. Klimek i p. J. Laskowska. Szatę graficzną przygotował p. M. Słupski, a nagłośnieniem operował p. J. Ratka. Cała społeczność szkolna mogła tego dnia wysłuchać i wspólnie śpiewać przygotowane kolędy, pastorałki i piosenki  świąteczne w różnych językach (polskim, angielskim i niemieckim, ukraińskim oraz irlandzkim). Korzystając  z okazji chcielibyśmy w tak niezwykłej i uroczystej chwili złożyć wszystkim ciepłe i serdeczne życzenia - by domy Wasze dekorowały miłość, życzliwość i nadzieja. Niech światło choinki  oświetlało zawsze Wasze serca i pozwalało odnaleźć właściwą drogę życiową. A przez cały rok od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, nic zaś niech nie dzieli. Zobacz zdjecia