Sukces naszych judoków

   

22 grudnia w olsztyńskiej hali „Urania” odbył się Mikołajkowy Turniej Judo dla dzieci z roczników 2006-2011. Były to jednocześnie otwarte mistrzostwa Olsztyna. Do zawodów, których organizatorem był klub Gwardia, zgłosiło się 130 zawodników i zawodniczek z działających na Warmii i Mazurach klubów judo. Wśród nich byli dwaj zawodnicy z naszego miasta - Natan Dziedziak i Hubert Pankowski – uczniowie klasy IIIc, której wychowawczynią jest pani Mariola Wegner.

Chłopcy dzielnie walczyli, nie oszczędzali siebie, maty i przeciwników, co w efekcie dało świetny rezultat końcowy. Zarówno Natan jak i Hubert zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach wagowych. Na co dzień chłopcy swoje umiejętności, tej niezwykle wymagającej dyscypliny jaką jest judo, szlifują pod okiem trenera Roberta Zbysława - prywatnie pasjonata nie tylko sztuk walki, ale też kultury i historii Kraju Kwitnącej Wiśni. Doktor Zbysław pracuje w iławskim szpitalu, gdzie jest szefem pracowni Radiologii. Gratulacje dla zawodników i opiekuna! Foto: archiwum prywatne, www.olsztyn24.com