Spotkanie z dietetykiem

 

W środę 26 lutego 2020 roku w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Szkoła zdrowego żywienia” gościliśmy w naszej szkole eksperta w tej dziedzinie Panią Ewę Michałowską z Pracowni Zdrowego Żywienia. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas II i III. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym. Pani dietetyk w bardzo przystępny sposób omówiła „Piramidę zdrowego żywienia”.

Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu oraz jak dużą wartość ma picie wody i ile powinnyśmy jej wypijać. Tylko wypracowane, właściwe nawyki żywieniowe pozwolą cieszyć się zdrowiem. Interesujący wykład połączony był z prezentacją multimedialną, a dzieci chętnie uczestniczyły w spotkaniu i wypowiadały się na temat zdrowego stylu życia.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Michałowskiej za poświęcony czas i ciekawe przeprowadzenie zajęć.

Katarzyna Górska