Profilaktyka wad postawy ciała

Wczoraj w naszej szkole zakończył się cykl pogadanek dotyczących „Profilaktyki wad postawy ciała” w ramach projektu „Szkoła zdrowego żywienia”. Motywem przewodnim było hasło „Przypomnij o kręgosłupie”. Lekcję pokazową w klasach I – VII przeprowadziła Joanna Kopańska, fizjoterapeutka i nauczycielka SP3.

Celem tych lekcji było rozwijanie świadomości uczniów w zakresie występowania u nich wad postawy ciała. Na zajęciach dzieci poznały krótką charakterystykę poszczególnych wad postawy oraz najważniejsze ich przyczyny . Otrzymały wskazówki dotyczące przyjmowania prawidłowej pozycji podczas wykonywania codziennych czynności, właściwego pakowania i noszenia plecaka,  aby nie obciążać kręgosłupa.  Największą atrakcją dla najmłodszych okazał się model kręgosłupa. Dzieci nie miały świadomości, że wady postawy tworzą się właśnie w okresie dzieciństwa i na ogół nie bolą. Warto więc na co dzień zadbać o właściwą sylwetkę i korygować swoją postawę.

Wczoraj w naszej szkole zakończył się cykl pogadanek dotyczących „Profilaktyki wad postawy ciała” w ramach projektu „Szkoła zdrowego żywienia”. Motywem przewodnim było hasło „Przypomnij o kręgosłupie”. Lekcję pokazową w klasach I – VII przeprowadziła Joanna Kopańska, fizjoterapeutka i nauczycielka SP3. Celem tych lekcji było rozwijanie świadomości uczniów w zakresie występowania u nich wad postawy ciała. Na zajęciach dzieci poznały krótką charakterystykę poszczególnych wad postawy oraz najważniejsze ich przyczyny. Otrzymały wskazówki dotyczące przyjmowania prawidłowej pozycji podczas wykonywania codziennych czynności, właściwego pakowania i noszenia plecaka,  aby nie obciążać kręgosłupa.  Największą atrakcją dla najmłodszych okazał się model kręgosłupa. Dzieci nie miały świadomości, że wady postawy tworzą się właśnie w okresie dzieciństwa i na ogół nie bolą. Warto więc na co dzień zadbać o właściwą sylwetkę i korygować swoją postawę. Zobacz zdjęcia