UWAGA!

 Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty (w tym naszej szkoły) zostaje czasowo ograniczone.
Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jaki niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Profilaktyka rozprzestrzeniana się epidemii koronawirusa w naszym kraju wymaga mądrych i wyważonych decyzji ograniczających możliwość ewentualnego przekazywania wirusa w środowisku lokalnym. Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.  

  • od 16 marca br.(poniedziałek) do 25 marca br. (środa) uczniowie szkół podstawowych nie przychodzą do szkół (pozostają w domu).

Uczniu:

o    pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

o    przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

o    odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

o    przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

o    bardzo proszę, pamiętaj, że ten wolny czas to okres profilaktycznej kwarantanny, więc nie wychodź z domu, gdy nie jest to konieczne (tylko, by pomóc w zakupie leków, jedzenia, środków czystości). Pamiętaj, że u najmłodszych wirus często jest bezobjawowy, więc nieświadomie możesz go przenieść do innych osób, zwłaszcza starszych;

o    Nie zapominaj! Podstawowe środki ochronne przeciw koronawirusowi:
– często i dobrze (skutecznie) myj ręce,
– stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania,
– zachowaj bezpieczną odległość,
– unikaj dotykania oczu, nosa i ust,
– jeśli masz gorączkę, kaszel lub trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej,
– regularnie dezynfekuj swój telefon komórkowy chusteczkami nasączanymi płynem dezynfekującym,
– nie korzystaj z telefonu podczas spożywania posiłków…KORONAWIRUS INFOLINIA NFZ 300 190 590
Sanepid Iława tel. 89 649 04 20Jeśli Państwo nie mieli kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.