ZOSTAŃ W DOMU, CZYTAJ KSIĄŻKI!

Drodzy Czytelnicy!

Przykro nam, że nie możemy pracować w szkole bezpośrednio z Wami, jednak zapewniamy, że nie pozostawimy Was bez pomocy. Zgodnie z obowiązującym od 25.03.2020 r. (środa) rozporządzeniem MEN przystąpiłyśmy do pracy zdalnej. Możecie komunikować się z nami za pomocą dziennika elektronicznego LIBRUS lub drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ewentualnie poprzez wychowawców klas oraz uczących nauczycieli. Pamiętajcie, że macie bezpłatny dostęp do lektur szkolnych, korzystając ze stron internetowych:

1.https://lektury.gov.pl/

Aby znaleźć interesujące lektury, wystarczy skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki, wpisać poszukiwaną książkę i wybrać jedną z opcji. Dostępna jest możliwość pobrania książki w formacie PDF, odczytanie jej online w przeglądarce lub pobranie za darmo w aplikacji Legimi

2.https://wolnelektury.pl/

W cyfrowej bibliotece znajdziecie, oprócz lektur, wiele innych książek, wierszy, obrazów, audiobooków.

3.Lektury online – poprzez korzystanie z serwisu lektury Mp3.pl

Korzystając z tego serwisu, możecie zamiast tradycyjnego czytania książek, słuchać za darmo audiobooków, czyli lektur w plikach MP3 czytanych przez lektorów (bardzo często znanych i lubianych aktorów).

4. Ponadto polecamy także stronę www.empik.com

Empik oferuje od teraz przez dwa miesiące korzystanie z bezpłatnego dostępu do szerokiego pakietu korzyści w ramach usługi Empik Premium.

Ponadto oferujemy pomoc w wyszukiwaniu materiałów na określony temat potrzebnych na zajęcia.

TRZYMAJCIE SIĘ. Życzymy Wam zdrowia i wytrwałości w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

                                                                                    Julita Sieńska i Elżbieta Białobrzewska