Niebieski Marsz

Przez pięć minionych lat za sprawą iławskiej „trójki” szedł ulicami naszego miasta Niebieski Marsz. Brały w nim udział wszystkie miejskie placówki zajmujące się pracą z dziećmi, w tym ze spektrum autyzmu. Kwiecień jest miesiącem poświęconym szerzeniu wiedzy na temat zaburzenia ogólnorozwojowego, nazywanego autyzmem, które z roku na rok dotyka coraz większą liczbę dzieci, a w konsekwencji ludzi dorosłych. W tym roku, w związku z obecną sytuacją, marsz w sensie dosłownym się nie odbędzie. Aby osoby, które poprzez ten marsz otrzymywały corocznie wsparcie, nie czuły się osamotnione i zapomniane, organizatorki, panie Justyna Laskowska, Wiesława Klimek, Mirosława Lewandowska i Sławomira Piątkowska zorganizowały Wirtualny Marsz Niebieskich Serc. Zaproponowały uczniom naszej szkoły, przebywającym w domach, aby wykonali w dowolnej technice niebieskie serca i zdjęcia wykonanych prac przesłali do organizatorów. Rezultaty apelu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Nadesłano setki niebieskich serc, za które serdecznie dziękujemy. Dziękujemy uczniom, rodzicom i wychowawcom oraz p. dyrektor szkoły Grażynie Stolarskiej, która objęła patronat nad projektem. Otrzymane niebieskie serca wyrażają solidarność z rodzinami, w których wychowują się dzieci z autyzmem oraz pamięć o tym, że osoby autystyczne są wśród nas i mają prawo do życia w szacunku i tolerancji. Wirtualny Marsz Niebieskich Serc do obejrzenia na stronie Szkoły Podstawowej nr 3.  Więcej niebieskich serc