X ŚDTM – na sportowo

W piątek 02.10.2020 roku nasza szkoła obchodziła X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcję uroczyście otworzyła wicedyrektor Katarzyna Grabkowska, która jako pierwsza pomyślnie zdała egzamin. W tygodniu poprzedzającym obchody wychowawcy klas III wyłonili Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

- w klasie IIIa: Patrycja Czołba, Weronika Wojtal, Filip Borowski

- w klasie IIIb: Anna Wróblewska, Alicja Jankowska, Marcel Markowski

- w klasie IIIc: Wiktoria Figurska, Alicja Waliszewska, Kornel Roguszczak

- w klasie IIId: Filip Trautner, Zofia Zakrzewska, Miłosz Szczęsny

W ramach X ŚDTM odbył się konkurs plastyczny, który był podzielony na kategorie wiekowe.  I tak wśród klas:

 

- III pierwsze miejsce zajęła: Aniela Zielińska IIIb;

 

- IV pierwsze miejsce zajęła: Emilia Jasińska IVa;

 

- V pierwsze miejsce zajęła: Aleksandra Ołdak Vb;

 

- VI pierwsze miejsce zajął: Mateusz Górski VIa.

 

Wyróżnienie otrzymała Natalia Kowalewska z klasy IVc. W dniu obchodów wśród uczniów klas IV-VI podczas różnych gier, łamigłówek i konkursów nauczyciele matematyki wyłonili Ekspertów Tabliczki Mnożenia:

 

- w  klasach IV: Dawid Drożdżyński, Joanna Maciołek, Szymon Gurgielewicz

 

- w klasach V: Aleksandra Ołdak

 

- w klasach VI: Franciszek Pachniewski

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:) W tym roku szkolnym postanowiliśmy zorganizować TABLICZKĘ MNOŻENIA NA SPORTOWO. Uczniowie klas III z wielką radością i uśmiechem na twarzy uczestniczyli w grach: „Królowa skakanek” i „Krzyżak”. Natomiast uczniowie klas IV w hali sportowej, pod okiem koordynatorów i nauczycieli wychowania fizycznego, rywalizowali ze sobą na torze przeszkód, który połączony był ze sprawdzeniem znajomości tabliczki mnożenia. Poprawność odpowiedzi korygowali nauczyciele matematyki. Królowa nauk przybrała zatem formę zabawy, dostarczając jej uczestnikom dużo radości! Zobacz zdjecia

 

Koordynatorzy:

 

Katarzyna Górska

 

Aneta Dziopa