Międzyszkolny Turniej Scrabble 2022

15 grudnia 2022r. odbył się Międzyszkolny Turniej Scrabble w języku angielskim. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły scrabblistów ze wszystkich iławskich szkół podstawowych, które stawiły się w naszej szkole pod opieką nauczycieli anglistów. Turniej otworzyła pani Sławomira Piątkowska, która jako organizatorka przywitała zaproszonych gości i zawodników. Następnie pani dyrektor Grażyna Stolarska życzyła zawodnikom dobrej zabawy i powodzenia w grze. Głos zabrała również pani wiceburmistrz Dorota Kamińska, której obecność podniosła rangę turnieju. W pracach komisji sędziowskiej uczestniczył pan Maciej Makowski, nauczyciel angielskiego w iławskim LO im S. Żeromskiego. Po pełnej emocji rywalizacji poznaliśmy czterech najlepszych zawodników pierwszego Międzyszkolnego Turniej Scrabble. Zostali nimi:

1.     Franciszek Pachniewski SP3 - I miejsce

2.      Hubert Jankowski SP3 - II miejsce

3.      Julia Chojecka SP3 - III miejsce

      Czwarte miejsce zdobyła Julia Gawińska SP3

4

Po podsumowaniu punktów zdobytych przez zawodników poznaliśmy zdobywcę nagrody za najwyższy wynik w rywalizacji: zdobywcą pucharu turniejowego została

Szkoła Podstawowa nr 3 z wynikiem 2 649 punktów.

Pozostałe szkoły uzyskały:

SP1 – 710 punktów

SP2 – 630 punktów

SP5 – 558 punktów

SP4 – 398 punktów

Gratulujemy wszystkim szkołom oraz zawodnikom.

Organizatorami turnieju były: S. Piątkowska, A. Dziopa, E. Szczypska