Konkurs recytatorski klas IV-VI

Dnia 25 kwietnia 2017 roku odbył się konkurs recytatorski uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 19 uczestników. Celem jego jest: odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów, doskonalenie umiejętności pięknego operowania słowem oraz warsztatowych umiejętności recytatorskich, inspirowanie młodego pokolenia do aktywnego uczestnictwa w kulturze, promowanie młodych talentów oraz artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.

Każdy z uczniów zaprezentował wybrany przez siebie wiersz. Jury w składzie: dyrektor Barbara Żuchowska, Sławomira Piątkowska, Urszula Wieńska, Dorota Świtaj, Edyta Meredyk-Szczesiak i Edyta Komsta, dokonało trudnego wyboru. Tytuł laureata zdobyły ex aequo uczennice klasy IVb: Antonina Dąbrowska i Amelia Licznerska. Pierwsza zaprezentowała utwór Ludwika Jerzego Kerna „Proszę przyjąć do wiadomości”, druga – Elizy Rozdoby „Dzik Tadzik”. Dziewczęta te będą reprezentowały naszą szkołę podczas eliminacji miejskich konkursu „Spotkanie z Poezją”, które odbędą się 5 maja 2017 roku o godz. 9:00 w Iławskim Centrum Kultury, ul. Niepodległości 13a.

Ponadto wyróżnienia otrzymały: Zofia Kwietko-Bębnowska (klasa IVc) za wiersz „Dyzio marzyciel” Juliana Tuwima, Alicja Migdał (IVd) za utwór „Rzepka” Juliana Tuwima, Dominika Potocka (IVd) za wiersz „Słoń Trąbalski” Juliana Tuwima, Magdalena Jankowska (Vb) za utwór „Zwierzaki dzieciaki, rzecz o rodzinie” Michała Zawadki, Julia Szczepańska (Vc) za wiersz „Jak będę dorosła” Danuty Wawiłow, Karolina Jadanowska (Vd) za utwór „Hipopotam lubi błoto” Wandy Chotomskiej, Julia Wardowska (Ve) za wiersz „Cygan i baba” Aleksandra Fredry oraz Magdalena Dreszler (VId) za utwór „Archanioł” Juliana Tuwima.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy za was kciuki w dalszych eliminacjach. Więcej zdjęć

Tekst: Edyta Komsta