Co słychać w świetlicy?

Spotkanie z Muzyką

W dniach 19 – 20 kwietnia 2017 roku pani Sabina Potocka zorganizowała w świetlicy SSP nr 3 w Iławie koncert muzyczny. Pracownicy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia  im. T. Bairda w Iławie wraz z uczniami dali koncert dla dzieci uczęszczających do świetlicy. Zaproszone zostały również dwie klasy: klasa II g z wychowawcą Anną Łazarewicz i klasa II h z wychowawcą Magdaleną Szczuką. Repertuar koncertu zawierał głównie utwory muzyki klasycznej. Podczas koncertu można było usłyszeć brzmienie następujących instrumentów: fortepianu, pianoli, akordeonu, skrzypiec, gitary, klarnetu, fletu poprzecznego oraz trąbki. Spotkanie z muzyką niewątpliwie rozwinęło w uczniach wrażliwość estetyczną oraz otworzyło na głębsze rozumienie muzyki.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Dnia 03 kwietnia 2017 roku pani Sabina Potocka uczestniczyła wraz z grupą dzieci ze świetlicy szkolnej SSP nr 3 w Iławie w zorganizowanym przez Szkołę niebieskim marszu. Po uroczystej przemowie pani Dyrektor Barbary Żuchowskiej, niebieski korowód przeszedł wzdłuż ulic Niepodległości  i Królowej Jadwigi a następnie bulwarem wokół Małego Jezioraka. Zakończył się na boisku szkolnym, na którym można było skosztować  przepysznej grochówki oraz uczestniczyć w wielu ciekawych zabawach. Tego dnia uczniowie ze świetlicy szkolnej chcieli swoją obecnością wrazić solidarność z osobami chorującymi na autyzm i ich rodzinami.

Konkurs plastyczny

W dniach od 3 do 11 kwietnia 2017 roku w świetlicy szkolnej SSP nr 3 w Iławie odbył się konkurs plastyczny pt. „Moja Szkoła jest bezpieczna”.

Do konkursu zaangażowane zostały dzieci z klas I-III ,które wykonały prace w świetlicy pod kierunkiem wychowawców. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło dnia 12.04.2017 roku. Spośród 11 prac wyróżnionych zostało 7:

I miejsce – Amelia Stefańska kl. III a, Emilia Malinowska kl. III h

II miejsce – Anna Zażdżyk kl. III d, Emilia Czubak kl. III d

III miejsce – Aleksandra Ołdak kl. I b, Sylwia Zielińska kl. I b

Wyróżnienia:

Lidia Mroczyńska kl. III c,

Vivienne Jarzębowska kl. I b,

Julia Wasiak kl. III c,

Krzysztof Bartkowski kl. II i

Uczestnicy otrzymali za włożony wkład pracy nagrody rzeczowe.

Spotkanie z Książką

Dnia 26 kwietnia 2017 roku gościem w świetlicy szkolnej SSP nr 3 w Iławie była kolejny raz pani Małgorzata – pracownik Biblioteki Miejskiej. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali książki pt. „Czarownica i kociaki”.

Udział w Akcji „Czyste Rzeki i Jeziora”

Dnia 27 kwietnia 2017 roku pani Sabina Potocka wraz  z asystentem świetlicy p. Magdaleną Pernak wzięła udział w akcji „Czyste Rzeki i Jeziora”.  Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły oraz ulicę Jagiellończyka, park i brzegi rzeki. Zostały zebrane dwa worki śmieci. Dzięki zaplanowanemu przedsięwzięciu uczniowie pomogli oczyścić teren  z niepotrzebnych odpadów.

Spotkanie z Książką

Dnia 17 maja w świetlicy szkolnej SSP nr 3 w Iławie pani Małgorzata – pracownik Biblioteki Miejskiej w Iławie kontynuowała cykl spotkań z ciekawą książką. Tym razem uczniowie słuchali książki pt. „Franklin boi się ciemności” Pauletta Bourgeoisa , Brenda Clarka. Zobacz zdjęcia

Tekst: Sabina Potocka