Wycieczka do Rabki-Zdrój

W dniach od 21.05 do 26.05 klasa V b uczestniczyła w wycieczce do Rabki-Zdrój.

W poniedziałek uczniowie zwiedzili skansen kolejowy w Chabówce, gdzie przemiły przewodnik przedstawił im lokomotywy z dawnych lat oraz omówił szczegółowo ich historię. Następnie, dzieci zwiedziły, zajmujący 30 hektarów, Park Zdrojowy i skorzystały z niektórych jego atrakcji tj. place zabaw czy przyrządy siłowo-gimnastyczne.

Kolejnego dnia uczestnicy udali się do magicznego miasteczka Rabkoland, gdzie wszelakiego rodzaju karuzele oraz dom strachów zapewniły im masę śmiechu i pozytywnych wspomnień.

Mimo tak emocjonującej rozrywki, dzieci miały w sobie jeszcze ogromne pokłady energii, którą postanowiły spożytkować na wejście na (mierzącą 815 m wysokości) górę Maciejową.

We środę przyszedł czas na chwilę relaksu, ale też i zabawy, w Termach Chochołowskich. Wspaniałym nowym obiekcie, gdzie na nasze dzieci czekały emocjonujące zjeżdżalnie, wiele rodzajów basenów i jacuzzi.

Następnie grupa udała się do Zakopanego, gdzie spędziła krótką chwilę w jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic tego miasta – Krupówkach. Wieczorem panie z Ośrodka Wczasowego „Ania” uraczyły nas ogniskiem oraz znakomitymi kiełbaskami.

Czwartek przywitał nas lekką mżawką. Nie stanowiła ona jednak przeszkody dla dzielnych uczniów, którzy pokazali prawdziwą wolę walki i udali się na przemarsz Psią Doliną kończący się w schronisku PTTK na Hali Krupowej. Przechadzce towarzyszyło wiele emocji i był to prawdziwy sprawdzian dla hartu ducha uczestników.

Ostatniego dnia grupa zajęła się sprzątaniem swoich pokoi oraz pakowaniem swojego dobytku. Po zjedzeniu pysznego obiadu przyszedł czas na pożegnanie z właścicielką obiektu oraz paniami pracującymi w Ośrodku Wczasowym „Ania”. Dzieci podziękowały za niezwykle smaczne posiłki oraz pozytywną atmosferę, która panowała w ośrodku podczas trwania całej naszej przygody. Wzbogaceni nowymi wspomnieniami, uczniowie udali się do autokaru gdzie czekał ich już ostatni etap wycieczki – powrót do domu.

Na koniec my, tzn. opiekunowie grupy w składzie p. Aneta Dziopa, p. Leszek Burza oraz p. Maciej Makowski, chcielibyśmy bardzo podziękować uczestnikom za wspaniałą atmosferę, wspólne chwile oraz dyscyplinę, którą wykazali się w trakcie całej wycieczki.

Zapraszamy też do obszernej galerii zdjęć znajdującej się na naszym fanpage na Facebooku.

Tekst: Maciej Makowski