Okiem rodzica

 

Klasa 2a wraz z wychowawczyniami p. Jolantą Chalińską i p. Joanną Kopańską, rodzicami i rodzeństwem uczestniczyła w wyjątkowej wyprawie do Leśnego Zacisza w Tynwałdzie. Wyprawa miała na celu zbliżyć dzieci do zwierząt, natury oraz zintegrować całą grupę.

Na początku dzieci zwiedziły stajnię, w której czekały na nich kucyk Kevin i koń Józef. Pani instruktorka przybliżyła dzieciom ogólną wiedzę na temat koni, zachowania się wśród nich, pielęgnacji oraz  przygotowania sprzętu do jazdy i siodłania. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w czyszczeniu koni czy w zakładaniu siodła i uprzęży.

Następnie dzieci zostały zaproszone na wybieg, gdzie czekały na nich prawdziwe emocje związane z jazdą konno. Każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy jeździec. Zaopatrzone w kaski dzieci zostały oprowadzone po wybiegu na koniu i kucyku. Na każdym zrobiło to niemałe wrażenie. Emocje: radość i zachwyt malowały się na twarzach drugoklasistów. Niektórzy po raz pierwszy oglądali konie z bliska. Krótki quiz z zakresu wiedzy o koniach pozwolił dzieciom na zdobycie nagrody – kotylionu Leśnego Zacisza.

Po tych emocjach przyszedł czas na aktywny relaks na trampolinie, granie w piłkę czy w badmintona. Na zmęczonych i głodnych czekały orzeźwiające napoje i kiełbaski z ogniska.

Ostatnim fascynującym wydarzeniem były zawody sportowe zorganizowane przez wychowawczynie. Do zawodów, razem z dziećmi, przystąpili również rodzice. Pani Asia i pani Jola podzieliły wszystkich na dwie drużyny, które w atmosferze zabawy mierzyły się w różnych konkurencjach: bieganiu, rzucaniu piłką czy przenoszeniu piłeczki na paletkach. Po konkursie był słodki upominek.

Wszyscy miło i aktywnie spędzili czas, odnajdując coś dla siebie.

 

Tekst: Małgorzata Sawicka-Świgońska