Tabliczka mnożenia w Trójce

Dnia 29.09.2017r w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków zorganizowana została akcja VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzisiejszą akcję uroczyście otworzyła dyrektor Barbara Żuchowska, która jako pierwsza zdała egzamin.

Przez cały dzień w szkole królowała tabliczka mnożenia a dzieci z wielką radością i uśmiechem na twarzy angażowały się w matematyczne gry i zabawy.

Celem akcji była przede wszystkim świetna zabawa za pomocą sprawdzenia tabliczki mnożenia przez ekspertów-uczniów z klas III wśród uczniów starszych, grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców oraz osób na terenie naszego miasta. Odwiedziliśmy między innymi: Burmistrza Iławy Adama Żylińskiego (który pomyślnie zdał egzamin), pracowników Biblioteki Miejskiej, Kurier Iławski, pobliskie sklepy oraz przechodniów.

Podczas akcji przeegzaminowanych zostało 705 osób w tym dorosłych 117, uczniów 578. Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostało 585 osób. Zobacz zdjęcia

Dziękujemy za wspólną zabawę :)

Koordynatorzy akcji: Katarzyna Kuczmarska, Anna Barbarska, Katarzyna Górska i Katarzyna Zdziebłowska.