Lekkoatletyka

Dnia 4 grudnia uczniowie klas III a, III b, III f, III h, III i brali udział w zajęciach sportowych w SP nr 5  ProgramLekkoatletyka dla każdego! Powstał on z potrzeby popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży. Program ten pokazuje lekką atletykę jako sport atrakcyjny, niosący wiele radości młodszym dzieciom, a młodzieży dający satysfakcję z aktywności fizycznej, rywalizacji z rówieśnikami i zdobywania nowych umiejętności. Zasada zespołowości pozwala każdemu dziecku czerpać radość z zabawy, bez presji na indywidualne wyniki.

Pięć klas trzecich rywalizowało w konkurencjach lekkoatletycznych. Po przeprowadzeniu rozgrzewki młodzi zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Zabawa była dla wszystkich wyśmienita, widoczny był wkładany wysiłek na miarę indywidualnych możliwości. Zwyciężyli w tych zawodach wszyscy! Po zakończeniu wspaniałej, pełnej pozytywnych emocji i radości rywalizacji sportowej, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy programu Lekkoatletyka dla każdego!

Jolanta Chalińska