Jasełka w III g

21 grudnia 2017 roku odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe zaprezentowane przez uczniów klasy III g pod opieką wychowawczyni Anny Barbarskiej. Najważniejszym celem jasełek było integrowanie środowiska rodzinnego ze środowiskiem szkolnym oraz odczuwanie radosnego nastroju nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie i dzieci. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Uczniowie poświęcili wiele czasu na próby i przygotowania. Poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój oraz podbiły serca publiczności - rodziców.

Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. Całość zakończyło wspólne kolędowanie, życzenia oraz słodki poczęstunek. Zobacz zdjęcia

autor: Anna Barbarska