TRZYMAJ FORMĘ

 

W ramach programu „TRZYMAJ FORMĘ” w dniu 18.01.2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie odbył się krótki wykład dla rodziców na temat zdrowego stylu życia prowadzony przez panią Iwonę Marchlewską z sanepidu w Iławie, która fachowo przedstawiła właściwy sposób odżywiania i zdrowy styl życia. 

Celem Programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania zdrowych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. W programie bierze udział 8 klas z naszej szkoły (klasy IV -a, b, c, d, e oraz klasy VII- a, e, f), uczestniczą w nim nauczyciele prowadzący zajęcia, na których opracowuje się przykładowe jadłospisy, przepisy sałatek owocowych i warzywnych, a następnie wykonuje się je praktycznie. Uczniowie uczą się obliczać wskaźnik BMI, odczytują etykiety produktów spożywczych. Aktywnie spędzają czas uczestnicząc w zajęciach na pływalni, turniejach sportowych organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego, wycieczkach klasowych.  Swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia można wzbogacić czytając gazetkę, która znajduje się na II piętrze naszej szkoły. Zawiera informacje dotyczące zasad zdrowego żywienia, roli witamin, propagowania aktywnego wypoczynku. Dzięki promocji aktywności fizycznej i zróżnicowanego zbilansowanego sposobu odżywiania się uczniowie rozwijają zainteresowania, kształtują prozdrowotne nawyki, dowiadują się jak zdrowo żyć.

 Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i obecność na wykładzie.

Dyrektor Szkoły: Barbara Żuchowska

i koordynator programu Anna Barbarska

 

 

Autor: Anna Barbarska