Marsz Antynikotynowy

„My chłopacy, my dziewczyny papierosom STOP mówimy!”,  „Palisz? Życie sobie zawalisz!”, ” Nie palimy dziś, nie palimy jutro, bo będziemy żyli krótko!”, ” Nie pal! - To zabija, STOP paleniu!”,  „Nie truj babci, nie truj mnie bo oddychać chcę!”,  „Nie pal, masz dla kogo żyć!”, ” Po co Ci fajki? Lepiej kup sobie nowe nike i!”,  „ 9/10 osób mających raka płuc to palacze. Nie bądź jednym z nich!!!”,  „Wybieram życie - Nie palę”

- to przykłady haseł umieszczonych na transparentach, z którymi ulicami miasta przemaszerowali we wtorek 29 maja uczestnicy prozdrowotnego happeningu. Został on zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Iławie z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: I d, IV a, IV b, IV c i VII e wraz z opiekunami. Wychowankowie przygotowali pomysłowe transparenty z hasłami, zachęcającymi palaczy do zerwania z nałogiem.  Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Iławie spotkali się uczniowie iławskich szkół i przedszkoli, którzy następnie przemaszerowali ulicami Iławy do Ratusza Miejskiego. Do przedstawicieli lokalnej władzy samorządowej, starosty i burmistrza, trafiły apele o czyste powietrze dla dzieci i młodzieży. Zobacz zdjęcia

                                                                                                                                                                   autor: Anna Barbarska