100 kilometrów na 100-lecie niepodległej Polski.

Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy VIe wraz z wychowawczynią p. Hanną Nowicką zorganizowali marsz ulicami miasta pod hasłem „100 kilometrów na 100-lecie niepodległej Polski”. Z transparentami i biało-czerwonymi flagami w dłoniach oraz patriotycznymi pieśniami na ustach uczniowie łącznie pokonali trasę 100 km. Dość wyczerpujący marsz zakończył się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek, tańcem i zabawami.

Przedsięwzięcie to przyczyniło się do kształtowania w młodych ludziach poczucia przynależności do wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej, Uświadomiło im, jak ważne jest kultywowanie polskich tradycji patriotycznych a także tego, iż należy pamiętać, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, co znaczy być Polakiem oraz czym jest miłość do ojczystego kraju.

Hanna nowicka