Zabawy z tabliczką mnożenia w iławskiej Trójce

28 września już po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Patronat nad imprezą objęła pani dyrektor Barbara Żuchowska, która jako pierwsza zdała egzamin.

Hasłem przewodnim Światowych Dni Tabliczki Mnożenia jest: ”Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Uczniowie mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę. Po tygodniowych eliminacjach w klasach III, nauczyciele wytypowali do konkursu o tytuł ,,Mistrza tabliczki mnożenia" po 5 uczniów. O godzinie 12.40 uczniowie pisali test zawierający 15 przykładów z tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie 100, wyznaczono czas 1,5 minuty. Tytuł mistrza zdobył uczeń klasy III b - Milan Michalski. Uczniowie klas V i VI rozwiązywali łamigłówki. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Oliwia Kuczmarska z klasy IVb. Gabriela Grzywacz z kl. Ve, Zofia Kwietko Bębnowska z kl. VIc oraz Przemysław Bagrowski z klasy VIe.

Finaliści z klas VII i VII mieli możliwość zaliczenia tabliczki mnożenia w języku angielskim. W tej kategorii mistrzyniami zostały Alicja Zażdżyk z kl. VIIb oraz Patrycja Byglewska z VIIIa. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, a wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”. Pani dyrektor oraz koordynatorzy projektu dziękują uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia! Zobacz zdjęcia

Koordynatorzy: Aneta Dziopa, Katarzyna Kuczmarska, Katarzyna Zdziebłowska, Katarzyna Górska oraz Joanna Dombek