Pióra w dłoń!

Już w najbliższą środę piszemy listy i pomagamy dzielnym uczniom z Zespołu Szkół przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

9 października 2019 to dzień, w którym nasza Szkoła będzie obchodzić Międzynarodowy Dzień Pisania Listów pod hasłem „Ludzie listy piszą…” .

Uczniowie napiszą listy, poznają historię znaczka, będą kultywować tradycję epistolograficzną, rozwiną kreatywne myślenie oraz utrwalą poprawną pisownię. Przede wszystkim jednak pomogą uczniom z Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".

Szkoła zorganizuje także w listopadzie zbiórkę artykułów papierniczych (bloków, kredek, itp.), które zostaną wysłane jako prezenty bożonarodzeniowe razem z napisanymi przez społeczność Szkoły kartkami.

 Wiosną, nasi wspaniali uczniowie zredagują kartki wielkanocne, które również prześlemy do warszawskiej szkoły.

Chcemy pokazać, poprzez tę akcję, że nie trzeba wiele, aby uszczęśliwić innych.

Organizatorkami akcji są panie: Marta Projs oraz Dorota Świtaj.