Uczniowie piszą listy – Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

Dnia 9 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pisania Listów pod hasłem „Ludzie listy piszą…” .

Uczniowie mogli poznać historię tego święta, obejrzeć dawne przybory do
pisania i pieczętowania listów, a także napisać list wspierający do kolegi lub koleżanki z Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka".
Obchody Międzynarodowego Dnia Pisania Listów miały na celu przypomnienie uczniom o pięknej, niestety już zapominanej, tradycji pisania listów. Są również częścią całorocznej, cyklicznej akcji wspomagania Zespołu Szkół Specjalnych przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Adresatami listów byli właśnie mali, dzielni uczniowie. Aby wspomóc dzieci w chorobie, szkoła organizuje także zbiórkę artykułów papierniczych (bloków, kredek, farb, plasteliny, zeszytów itp.), które wraz z kartkamibożonarodzeniowymi, a później również wielkanocnymi, zostaną przekazane dzieciom z warszawskiej szkoły. Akcja ta pokazuje, że nie trzeba wiele, aby uszczęśliwić innych, uczy również troski o drugiego człowieka, empatii i bezinteresowności.
Uczniowie naszej Szkoły z wielką chęcią i zapałem napisali przepiękne, pełne optymizmu listy do swoich rówieśników. Zobacz zdjęcia
Organizatorkami akcji były panie: Dorota Świtaj oraz Marta Projs.