Torby Bumerangi - Boomerang Bags

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste- Torby Bumerangi. Boomerang Bags to ruch stworzony w Australii w 2013 roku. Jego główna ideą jest ograniczanie ilości plastikowych toreb w obiegu poprzez utworzenie punktów wymiany toreb wielorazowych w punktach handlowych. Dzięki temu, każdy ma możliwość pożyczenia takiej torby – bez opłat, lub podzielenia się swoimi nadmiarowymi, nieużywanymi torbami wielorazowymi.

Korzyści są podwójne – nasze niewykorzystane zasoby służą innym, a do środowiska trafia mniej toreb jednorazowego użytku. Na terenie naszej placówki umieszczony został karton, do którego, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice , mogą wrzucać torby wielorazowego użytku, które zalegają w szafach, a którym można podarować drugie życie. Akcja na terenie naszego miasta koordynowana jest przez Stowarzyszenie Od-Ważne, której członkinie, po tygodniu, odbiorą od nas , zebrane torby i przekażą do iławskich supermarketów. Dzięki temu, kiedy klient sklepu zapomni swojej torby, będzie mógł skorzystać z TORBY-BUMERANGA.

Świadomie przyłączamy się do akcji, której celem jest ograniczenie produkcji i rozpowszechnianie jednorazowych toreb foliowych. Liczymy no to, że nasza Trójkowa Społeczność szybko zapełni karton, znajdujący się przy wejściu głównym do szkoły.

Nie pozostawaj obojętny, to nasza wspólna sprawa, jedna planeta!

Dyrekcja szkoły

Link do akcji:

http://zero-waste.pl/torby-bumerangi/