Ślubowanie pierwszoklasistów

14 października 2019r.w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Dyrektor szkoły pani Grażyna Stolarska powitała wszystkich pierwszaków oraz zgromadzonych gości. Chór szkolny pod przewodnictwem pani Aliny Jasińskiej uatrakcyjnił uroczystość piosenkami, a uczniowie klasy III c pod opieką wychowawcy pani Marioli Wegner, przygotowali część artystyczną.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musiały przejść kilka prób: próbę zręczności, śpiewania, poprawnej wymowy, liczenia do 10 oraz wiedzy o swoim kraju. Zebrani goście z entuzjazmem bili brawa dzielnym pierwszakom. Ceremonię ślubowania prowadziła pani wicedyrektor Jolanta Chalińska. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczystą przysięgę godnego reprezentowania naszej szkoły i sumiennego wypełniania obowiązków ucznia. Następnie wychowawczynie klas pierwszych dokonały pasowań na uczniów naszej szkoły. Pod koniec części oficjalnej delegacje klas pierwszych podziękowały dyrekcji za przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły i złożyły nauczycielom życzenia z okazji ich święta. Po zakończeniu uroczystości uczniowie klas pierwszych zostawili odciski palców na kartkach, które zostaną dołączone do „Kroniki Ślubowania” oraz otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim klasom pierwszym zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Zobacz zdjęcia

Drodzy Pierwszoklasiści życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i samych powodów do radości!