JEDZ WARZYWA I OWOCE, OBUDŹ W SOBIE SUPERMOCE! – Witaminki klas IIII

 

7 listopada odbyła się w naszej szkole impreza integracyjna dla uczniów klas trzecich pod hasłem „Jemy warzywa i owoce – WITAMINKI”. Ideą przyświecającą organizatorom spotkania, było promowanie poprzez zabawę prawidłowych nawyków żywieniowych i podkreślenie roli warzyw i owoców w codziennej diecie. Na imprezie gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 z grupy Kłapouszków. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem brały udział w rozmaitych zabawach wspólnie z uczniami iławskiej „Trójki”.

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem piosenki pt. „Witaminki” oraz zaprezentowaniem wcześniej przygotowanych plakatów z hasłami propagującymi zdrowe odżywianie. W dalszej części dzieci miały okazję zmierzyć się z szeregiem ciekawych zadań tematycznych: testem wiedzy o warzywach i owocach, układaniem puzzli, witaminową krzyżówką i odkodowaniem ilustracji. Każda grupa wykonała na papierze swój kosz pełen warzyw i owoców, bogatych w określone witaminy. Nie zabrakło również emocji podczas zabaw ruchowych: tańca z kotylionami i warzywnego taśmociągu, w którym uczniowie podawali sobie w rzędach ziemniaki i brukselkę na łyżce. Impreza zakończyła się podziękowaniem, skierowanym do uczniów i wychowawców za udział i przygotowanie wspólnej zabawy integracyjnej wygłoszonym przez panią dyrektor Grażynę Stolarską oraz zaproszeniem do wykonania pamiątkowych fotografii w owocowej fotobudce. Zobacz zdjecia

Spotkanie przygotowała i poprowadziła pani Grażyna Ziomek przy współpracy wszystkich wychowawców klas trzecich, pań: Katarzyny Więckiewicz, Joanny Roszak (zastąpiła Barbarę Rykaczewską), Katarzyny Górskiej, Marioli Wegner i Elżbiety Kozibskiej.