„W pewnej norze ziemnej mieszkał sobie pewien hobbit…”

Tak rozpoczyna się jedna z ulubionych lektur uczniów szkoły podstawowej. Może się wydawać, że w dzisiejszych czasach lektury nie są dla dzieci interesujące. Nic bardziej mylnego! Przygody Bilba Bagginsa ujmują swą baśniowością i fantastyką każdego, kto przeczyta książkę.

Uczniowie klasy VIc bardzo aktywnie uczestniczyli w cyklu lekcji poświęconych niziołkowi. Na zajęciach zorganizowana została m.in. konferencja prasowa z autorem powieści pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Chętni uczniowie zasiadali na gorącym krześle i odpowiadali na pytania dotyczące biografii pisarza. Przenieśli się także w świat czarów i magii za sprawą słuchowiska radiowego zrealizowanego na podstawie książki. Najbardziej ekscytująca okazała się jednak lekcja, podczas której uczniowie sprawdzili swoją znajomość treści lektury „W pojedynku na wiedzę”. Przy użyciu aplikacji Kahoot cztery drużyny rywalizowały o miano mistrza Hobbitonu. Ostatnim etapem pracy nad lekturą było przygotowanie przez uczniów gier osadzonych w realiach Tolkienowskiej opowieści. W oparciu o książkę pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem” powstały niesamowite, wykonane różnymi technikami, barwne planszówki. Dobra książka inspiruje! A oto zadziwiające efekty pracy uczniów. Zobacz zdjęcia 

 

Kamila Borkowska