Obrońcom Ojczyzny

Uczniowie klasy V a przyłączyli się do akcji społecznościowej #MuremZaPolskimMundurem, wspierającej żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy obecnie pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki oraz prace plastyczne wyrażające symboliczne wsparcie, wdzięczność i podziękowanie za pełnioną służbę, a następnie za pośrednictwem Poczty Polskiej przesłali je do funkcjonariuszy i żołnierzy chroniących naszej granicy.

Galeria zdjęć

 

Akcja charytatywna

Uczeń naszej szkoły Jakub Zieliński z kl. VII a aktywnie włączył się w działalność dobroczynną na rzecz Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Jakub wykonał własnoręcznie 62 różańce, które zostaną przesłane w ramach akcji „Znaki wiary”.
Akcje charytatywne uczą wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują pozytywną postawę wobec potrzebujących. Jakub swoją postawą i zaangażowaniem udowodnił, że nie jest mu obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych.
Za pomoc i otwarte serce serdecznie dziękuję!!!

Koordynator akcji:

katechetka Monika Krzywkowska

Program dla szkół - warzywa, owoce i produkty mleczne

SP 3 w roku szkolnym 2021/ 2022  uczestniczy w „Programie dla szkół”.

Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego.

Korzyści z programu:

Każdy Uczeń uczestniczący w programie w roku szkolnym 2021/2022 będzie otrzymywać bezpłatnie porcję produktu owocowego albo warzywnego lub mlecznego przez 10 - 12 wybranych tygodni w semestrze.  Uczniowie będą otrzymywać jabłka, gruszki, śliwki (w I semestrze), truskawki (w II semestrze), soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką (w I semestrze), kalarepę, pomidorki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności.  Ponadto, uczniowie  uczestniczące w „Programie dla szkół” będą brać udział w działaniach edukacyjnych organizowanych w ramach programu.

Wszyscy codziennie podejmujemy decyzję co zjeść i czego się napić. Decyzje
te są ważne, bo naprawdę jesteśmy tym, co jemy!
Zwracajmy uwagę na to, co wybieramy. Jedzmy regularnie kolorowe posiłki
pełne warzyw i owoców. Pamiętajmy, aby na co dzień sięgać po produkty mleczne,
to dzięki nim będziemy mieć mocne kości i siłę do zabawy i nauki.
Dzięki „Programowi dla szkół” mamy  dostęp do warzyw i owoców, które są
tak przygotowane, że od razu możecie się nimi zajadać. Otrzymujecie również
różne produkty mleczne, w małych opakowaniach idealnych na przekąskę
pomiędzy lekcjami. Korzystajcie z tych produktów i dbajcie o to, aby produkty te
trafiały do Waszych brzuchów - tylko wtedy przekażą Wam swoje supermoce!
Nie pozwólcie na to, aby marnowały się i kończyły w śmietniku.

https://www.programdlaszkol.org/program/warunki-udzialu

https://www.programdlaszkol.org/program/dzialania-edukacyjne-i-promocyjne

Podsumowanie akcji „ZŁOTÓWKA ZAMIAST KWIATKA”

Dzięki Wam drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele udało nam się zebrać kwotę 777,79 zł na działalność Samorządu Uczniowskiego.

 

Najbliższe zaplanowane działania Samorządu Uczniowskiego, w których zostaną wykorzystane uzbierane środki to:

- kiermasz jesienny;

- szkolne imprezy, np. Andrzejki, Mikołajki, Walentynki

- konkursy, np. Przywitanie wiosny – konkurs na ozdabianie drzwi klas;

- organizacja tematycznych piątków;

i wiele, wiele innych.

 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji!

Ślubowanie uczniów klas I

Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3.

 

Dnia 14 października br. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Wpisała się ona na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Dyrektor szkoły pani Grażyna Stolarska powitała wszystkich pierwszaków, wychowawców oraz zgromadzonych gości. Chór szkolny pod kierunkiem pani Aliny Jasińskiej uatrakcyjnił uroczystość piosenkami, uczniowie klasy IIIa pod opieką wychowawców pani Magdaleny Szczuki i pani Eweliny Budniewskiej-Treder przygotowali część artystyczną oraz Samorząd Uczniowski z pocztem sztandarowym pod przewodnictwem pani Anny Melki uświetnił całą uroczystość.

 

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli wykonać kilka zadań. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów były m.in.: umiejętność odpowiedzi na pytania, test sprawności, śpiewanie piosenki oraz sprawdzenie wiedzy o swoim kraju. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”. Ceremonię ślubowania prowadziła pani wicedyrektor Jolanta Chalińska. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie wychowawczynie klas I dokonały symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej, szkolnej rodziny! W tym wyjątkowym dniu panie dyrektor oraz wicedyrektor pogratulowały dzieciom zaprezentowanych umiejętności. Pod koniec części oficjalnej delegacje klas pierwszych podziękowały dyrekcji za przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły. Po zakończeniu uroczystości uczniowie zostawili odciski palców na kartkach, które zostaną dołączone do „Kroniki ślubowania” oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim klasom pierwszym zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Magdalena Szczuka

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji .

W ramach tego tygodnia nasza szkoła przyłącza się do akcji pod hasłem: "Jesteśmy różni, jesteśmy razem".

Jest to wydarzenie ogólnopolskie, któremu patronuje Polskie Towarzystwo Dysleksji.

W dniu 7 października zgodnie z ustaleniami Europejskiego Towarzystwa Dysleksji był to szczególnie wyróżniony Dzień Świadomości Dysleksji.

Nasza szkoła dołączyła do akcji poprzez:

- akcję czytania "Cała szkoła czyta dzieciom". Do akcji przyłączyła się Biblioteka szkolna oraz nauczyciele języka polskiego;

- wystawę "Sławni dyslektycy "na korytarzu szkolnym;

- czytanie wybranych baśni przez wychowawców klas I- III , a następnie wykonanie ilustracji przez dzieci do wybranej baśni (wykonane prace są ozdobą korytarzy szkolnych);

Nasze działania miały  na celu popularyzowanie wiedzy i wzrost świadomości na temat dysleksji.

Dzięki współpracy nauczycieli oraz uczniów ten dzień był wyjątkowy❤

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego  dnia 🙂. ZOBACZ ZDJĘCIA

#dysleksjaday

Koordynatorzy akcji:
Karolina Kasak
Milena Kozyra