"Trójka" biega nad Jeziorakiem - bieg inauguracyjny

W czwartek, 28 września 2023 roku, odbył się wyjątkowy moment w życiu Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie - I etap cyklicznego wydarzenia "Trójka Biega nad Jeziorakiem" - Bieg Inauguracyjny. To pierwszy krok w serii biegów, które będą odbywać się każdego miesiąca w ciągu roku szkolnego, a w sumie pozwolą pokonać uczestnikom dystans półmaratonu.

Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Dodatkowo, impreza ma na celu wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do aktywności fizycznej oraz profilaktykę zdrowotną. To bardzo ważne, aby kształtować zdrowe nawyki od najmłodszych lat.

Organizacja Biegu Inauguracyjnego była możliwa dzięki współpracy Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie z Radą Rodziców. To wspólna inicjatywa, która ma na celu zjednoczenie społeczności szkolnej w duchu aktywności fizycznej.

Trasa biegu mierzy 2109,75 metrów i prowadzi wokół jeziora "Mały Jeziorak" w Iławie. Pokonanie jej wymagało zaangażowania i wysiłku. W biegu brali udział uczniowie z klas 6-8, rodzice uczniów, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. W sumie 77 uczestników dotarło do mety i zaliczyło I etap imprezy.

Bieg Inauguracyjny był także okazją do wspólnego kibicowania przez grupy zorganizowane pod opieką nauczycieli. To duch sportowej współpracy i wsparcia to nieodłączny element tego wydarzenia.

Oprócz samego biegu, uczestnicy mieli okazję cieszyć się poczęstunkiem regeneracyjnym po zakończeniu trasy. Lemoniada, owoce i słodkie przekąski przygotowane przez Radę Rodziców były zasłużoną nagrodą po wysiłku.

Wydarzenie nie odbyło się bez zaangażowania uczniów, którzy okazali się nieocenioną pomocą w organizacji imprezy. Pomagali przy wydawaniu numerów startowych, mierzeniu czasów, zapisywaniu wyników oraz wspierali uczestników w punkcie regeneracyjnym.

Bieg Inauguracyjny to pierwszy krok w długiej drodze imprezy Trójka Biega nad Jeziorakiem, która będzie kontynuowana przez cały rok szkolny. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale również integruje społeczność szkolną i uczy zdrowych nawyków, wytrwałości i konsekwencji.

Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie oraz zaangażowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia. Czekamy z niecierpliwością na kolejne etapy i zachęcamy do śledzenia naszej szkolnej strony internetowej oraz profilu na Facebook, gdzie znajdziecie więcej informacji o kolejnych biegach i innych wydarzeniach szkolnych.

Szkolnymi koordynatorami akcji są: Paweł Leszek - nauczyciel języka angielskiego, Aneta Ostanek - nauczycielka wychowania fizycznego, Katarzyna Grabkowska - wicedyrektor i nauczycielka wychowania fizycznego oraz Joanna Zagrodzka - nauczycielka wspomagająca proces kształcenia i przedstawicielka Rady Rodziców.

Nakrętki zbieramy Ksaweremu pomagamy

W naszej szkole kontynuujemy akcję zbiórki plastikowych nakrętek na rzecz Ksawerego Markowskiego. Dziękuję wszystkim uczniom, pracownikom, którzy włączyli się
w akcję i zachęcam do dalszego zbierania nakrętek. Zbieramy czyste nakrętki tylko
i wyłącznie plastikowe po: napojach, kawie, herbacie, chemii gospodarczej np. szamponach.
Metalowe serce na nakrętki znajduje się na parterze szkoły.

Pamiętajcie, to dzięki WAM pomaganie rośnie w siłę!

Informacji szczegółowych udziela organizator zbiórki - p. Monika Krzywkowska

Gala wręczenia stypendiów Burmistrza Miasta Iława oraz Rady Miejskiej

 

Galeria zdjęć

W dniu  26 .09.23 r., w iławskim kinoteatrze odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Burmistrza Miasta Iława oraz Rady Miejskiej, uczniom iławskich szkół podstawowych.
W naszej szkole aż dziewięcioro uczniów uzyskało takie wyróżnienie.
I tak w kategorii za osiągnięcia naukowe stypendia otrzymali:
1.Julia Chojecka - była klasa VIIIb
2.Gabriela Dziugiewicz - klasa VII a
3.Oliwia Kuczmarska - była klasa VIII c
4. Mikołaj Kulesza - była klasa VIII e
5. Aleksandra Ołdak - klasa VIII b
6.Franciszek Pachniewski - była klasa VIII f

W kategorii za dobre wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe: Anna Wróblewska - klasa VIa
W kategorii za dobre wyniki w nauce i osiągnięcia artystyczne : Alicja Ołdak - klasa Vc
Stypendium specjalne otrzymała Karolina Maśka z byłej klasy VIII a.

Wszystkim stypendystom gratulujemy życząc, aby ich pasje naukowe, artystyczne i sportowe nigdy nie wygasły.

Warto podkreślić, że wczorajszą galę uświetnił występ uczniów naszej szkoły.
Cezary Borkowski uczeń klasy III C -przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego Kamilę Borkowską, wyrecytował wiersz J. L. Kerna „Pan Tygrys ”.
Pokaz taneczny wykonały siostry Sofiia Hrytsiuk z klasy IIB oraz Valeriia  Hrytsiuk z klasy VC, opiekun  Tetiana Hrytsiuk oraz Anna Sendzik, nauczycielka wychowania fizycznego.

Październik miesiącem modlitwy różańcowej

Tradycją  naszej szkoły już od kilku lat jest wykonywanie różańców w październiku, bo to miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Każdego roku dzieci mają coraz wspanialsze pomysły. Różańce są  wykonane z najróżniejszych materiałów: koralików, modeliny, jarzębiny, żołędzi. Autorzy prac: Maria Maśkiewicz, Emily Śnihur, Michalina Chyżyńska, Damian Stolarczyk, Marcel Ciesielski, Nadia Świerczyńska, Zofia Stanowicka, Klaudia Strzelecka, Wiwiana Listkowska, Alicja Ołdak. Wystawę można obejrzeć w gablocie przy sali religijnej.Inicjatorką tego przedsięwzięcia jest Monika Krzywkowska

Wygraliśmy!!! Konkurs "Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

Galeria zdjęć

Warto się angażować i pracować do końca!!
Pamiętacie konkurs, w którym braliśmy udział w czerwcu zeszłego roku – tuż przed wakacjami?

Uczestnicy mogli startować w trzech kategoriach wiekowych, a dla każdej z grup było przygotowane inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci.

Zadaniem grupy wiekowej klas 4-6 było również przygotowanie pracy konkursowej: plakatu z hasłem promocyjnym, dotyczącego zasad właściwego zachowania w sieci (netykiety) oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online (np. hejt, agresja ze strony innych użytkowników).

UDAŁO SIĘ !! Jesteśmy na liście laureatów!!!

https://ose.gov.pl/pkc

 

Do naszej szkoły już dotarł interaktywny monitor, a dostaniemy jeszcze 16 laptopów wraz z mobilną szafą, zapewniającą możliwość przechowywania oraz zasilania przedmiotowych laptopów. Każdy zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami prowadzonymi przez uczniów.
Ogromne podziękowania dla uczniów klasy 4,5,6, które w wzeszłym roku z tak wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w projekcie.

 

Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” został współfinansowany ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego organizatorem był Państwowy Instytut Badawczy NASK operator Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) wraz z Ministerstwem Cyfryzacji.

Odpowiedzialni za projekt:


Edyta Portjanko
Dominika Prabucka,
Leszek Dolewski.