SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III

Dnia 10 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. W tym roku ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne odbywał się on w 3 w turach: oddzielnie dla klas pierwszych, drugich i trzecich. Łącznie w tym corocznym święcie poezji dziecięcej wzięło udział  21 uczniów, po dwóch z każdej klasy. Uczestnicy zaprezentowali wiersze swoich ulubionych poetów: Doroty Gellner, Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek, Małgorzaty Strzałkowskiej, Hanny Niewiadomskiej i wielu innych. Recytację uczniów oceniało jury w składzie: zastępca dyrektora szkoły pani Jolanta Chalińska oraz panie: Edyta Komsta, Katarzyna Więckiewicz, Elżbieta Kozibska i Joanna Dombek, która poprowadziła konkurs. Przy ocenie dziecięcych prezentacji komisja konkursowa brała pod uwagę dobór repertuaru do wieku i osobowości dziecka, interpretację i estetykę mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny. Więcej zdjęć

Oto laureaci konkursu:

Klasy I:
I miejsce – ex aequo Maja Kowalewska z klasy Ic
oraz Maksymilian Jankowski z klasy Ib
II miejsce – ex aequo Julia Linkner z klasy Ia
oraz Hubert Cieśliński z klasy Ib
III miejsce – ex aequo Gabriela Szczepańska z klasy Ia
oraz Lena Kamińska z klasy Ic
wyróżnienie: Nadia Wiśniewska z klasy Id

Klasy II:
I miejsce – Alicja Ołdak z klasy IIc
II miejsce – Lilianna Piasecka z klasy IIc
III miejsce – Franek Grzywacz z klasy IIb
wyróżnienie – Michał Korzeniewski z klasy IIa

Klasy III:
I miejsce – ex aequo Anna Wróblewska z klasy IIIb
oraz Alicja Miecznikowska z klasy IIId
II miejsce – ex aequo Mikołaj Gabryel z klasy IIIb
oraz Amelia Chmielewska z klasy IIIc
III miejsce – ex aequo Antoni Walczak z klasy IIIa
oraz Oliwia Kowalska z klasy IIId
wyróżnienie – Natalia Zielińska z klasy IIIa
oraz Wiktoria Figurska z klasy IIIc

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentów recytatorskich.

Elżbieta Kozibska