Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Uwaga Uczniowie klas IV, V i VI

Od drugiej połowy października rusza w naszej szkole Koło Informatyczne pod nazwą Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Szkoła realizuje projekt z Politechniką Łódzką, a prowadzącym zajęcia będzie Karol Zieliński - trener kompetencji cyfrowych. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, w piątki, na terenie szkoły i będą całkowicie BEZPŁATNE. Potrwają do maja 2022. Otwieramy nabór uczniów naszej szkoły do dwóch grup, razem liczących 30 osób. O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zgłosić dziecko do projektu, rodzic zapoznaje się z regulaminem projektu, a następnie podpisuje Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w ramach realizacji projektu “ Centrum Mistrzostwa Informatycznego” Zgłoszenia przyjmuje wychowawca klasy, który przekaże rodzicom chętnych uczniów wymienione dokumenty.

Koło informatyczne CMI w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie będzie realizowane w oparciu o Metodologię STEAM, która daje szerokie możliwości włączania uczniów w cały proces twórczy, od etapu prototypowania, poprzez realizację i prezentację efektów działań. Dzięki temu podejściu wszyscy stają się aktywnymi realizatorami programu edukacyjnego, co pobudza też większą odpowiedzialność za powierzone zadania. Realizując kolejne kroki działań będziemy włączali w proces programowania i robotyki także inne ważne aspekty takie jak kompetencje cyfrowe, bezpieczne korzystanie z narzędzi cyfrowych. W cyklu 24 spotkań będziemy skupiali się na zagadnieniach algorytmiki i programowania, w połączeniu z innymi dziedzinami. W celu realizacji działań każdy uczestnik dostanie dostęp do profesjonalnej platformy szkoleniowej a także materiałów przygotowanych przez najważniejsze ośrodki naukowe w Polsce (partner wiodący: Politechnika Łódzka). Koło CMI to również okazja do rywalizacji z innymi uczestnikami z całej Polski, zostaną przygotowane specjalne wyzwania oraz możliwość uczestniczenia w Lidze i Mistrzostwach Informatycznych na szczeblu lokalnym i ogólnokrajowym. To również szansa na zdobycie cennych nagród. Realizacja koła obejmuje 48h lekcyjnych w cyklu 24 spotkań (1x 1,5h)

Cele operacyjne:

- Rozwój zainteresowań z zakresu informatyki, wzmocnienie potencjału ucznia

- Włączenie w proces kształcenia na poziomie 4-6 ważnych kompetencji cyfrowych i medialnych

- Nauka programowania w wybranych językach i w dopasowaniu do potrzeb uczniów (Scratch, Python)

- Wiedza z zakresu: programowania układów robotycznych, AR

- Realizacja scenariuszy wpisujących się w podstawę programową

- Poszerzenie kompetencji miękkich: praca w grupach, etapy planowania metodą design thinking, logicznego myślenia

Tematyka:

- Scratch 3.0 programowanie blokowe i funkcje, tworzenie swoich projektów i gier

- Cospaces i inne platformy do tworzenia gier

- Python (PyCharm i działania w tworzeniu prostych kodów, nauka podtaw języka)

- Roboty edukacyjne Photon, tworzenie wyzwań, programowanie

- Programowanie przy użyciu zestawów LEGO

- Programowanie offline przy użyciu robotów

- Gry edukacyjne offline (PixBlock i ScottieGo)

 

Prowadzący zajęcia:

KAROL ZIELIŃSKI

Trener kompetencji cyfrowych, edukator, animator kultury. Absolwent Animacji Kultury na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Animacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestnik I stopnia Szkoły Dramy Stosowanej. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami kultury w zakresie projektów edukacyjnych, z naciskiem na rozwój metodologii STEAM i nowych technologii. Doświadczenie edukacyjne związane z Centralnym Domem Technologii w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Realizator projektów Iławskiego Centrum Kultury (“Patriotyzm Jutra” - warsztaty edukacji cyfrowej dla młodzieży, badanie potrzeb rynkowych oraz warsztaty z aplikacji cyfrowych dla nauczycieli szkół iławskich).

Szczepienia uczniów od 12 roku życia - materiały informacyjne

Szanowni Państwo 

w ramach przygotowań do tygodnia informacyjnego w szkołach i placówkach przekazujemy Państwu materiał dotyczący szczepień opracowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Materiały adresowane są do nauczycieli, rodziców i uczniów.

Film edukacyjny dla uczniów klas IV-VIII : https://www.youtube.com/watch?v=G7FHQgzgMH8

Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej MEiN - "Bezpieczny powrót do szkoły", w której znajdą Państwo wszystkie najważniejsze informacje związane z bezpieczną organizacją roku szkolnego 2021/2022.

Link do strony: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-powrot-do-szkoly

 

Zapraszamy do pierwszej klasy

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im Polskich Olimpijczyków w Iławie informuje,

że od 6 kwietnia  2021 r.
rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne do klasy pierwszej

na rok szkolny 2021/2022

 

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce  REKRUTACJA 2021/2022 

Inauguracja roku szkolnego 2021/22

 

1 września wszyscy uczniowie oraz nauczyciele przywitali nowy rok szkolny 2021/2022.

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego pani dyrektor Grażyna Stolarska oraz pani wicedyrektor Jolanta Chalińska powitały uczniów, którzy po wakacjach wrócili do murów szkoły, aby kontynuować swoją podróż po krainie wiedzy. Szerokim uśmiechem powitaliśmy także naszych pierwszoklasistów, dla których 1 września był szczególnym dniem – dniem, w którym rozpoczęli nowy, ważny i wspaniały rozdział ich życia. Pani Dyrektor życzyła wszystkim naszym uczniom, by czas nauki był czasem poszerzania wiedzy, realizowania własnych pasji oraz ambicji, a każde z założonych marzeń spełniało się. „Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również się czegoś uczy” - w tym roku szkolnym uczmy się od siebie nawzajem i wspólnie osiągajmy bliskie nam cele, rozwijajmy swoje umiejętności i kierujmy się w życiu właściwymi zasadami, by z satysfakcją w czerwcu odebrać świadectwo swojej ciężkiej pracy.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Wyniki konkursu - „Moje ulubione zabawy zimowe”

 

Wyniki  konkursu plastycznego uczniów klas I 

pt. „Moje ulubione zabawy zimowe”  

 

I miejsce

Maja Kowalewska kl.Ic

Marcel Sdun kl.Ia

Iga Wojdala kl. Ib

II miejsce

Hubert Cieśliński kl.Ib

Bartosz Bytner kl. Ib

Paula Drożdżyńska kl. Ib

III miejsce

Nadia Świerczyńska kl. Id

Gabrysia Szczepańska kl. Ia

Oliwier Treder kl.Id

  

 Jury w składzie : z-ca dyr. Jolanta Chalińska, Katarzyna Więckiewicz i Grażyna Ziomek brało pod uwagę zgodność pracy z tematem, pomysłowość, estetykę  oraz samodzielność wykonania pracy.