Festyn szkolny - wyniki konkursowej rywalizacji

Fotorelacja z festynu

Tradycyjny, coroczny festyn szkolny odbywał się wiosną. W trwającym właśnie roku szkolnym miał on w minioną sobotę swoją jesienną odsłonę. Pod hasłem „Nie dajmy się jesieni”, w odświeżonej formule, spotkaliśmy się w szkole, aby pobyć razem, jednocześnie dobrze się bawiąc. Być może ta nowa formuła, polegająca m.in. na wcześniejszym zadeklarowaniu przez każdego ucznia udziału w jednej, wybranej spośród zaproponowanych trzynastu stref aktywności, sprawiła, że frekwencja nas mile zaskoczyła.

W większości ze stref uczniowie rywalizowali o tytuł Mistrza i pamiątkowy puchar a wszyscy uczestnicy otrzymali pakiety gadżetów ufundowanych przez sponsorów. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych konkursów:

Czytaj więcej: Festyn szkolny - wyniki konkursowej rywalizacji

Podsumowanie zbiórki darów dla Schroniska dla zwierząt w Iławie

Więcej zdjęć

W dniach 4-21.10.2022 w świetlicy szkolnej odbyła się zbiórka darów dla Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Iławie.
W poniedziałek, 24.10.2022 pracownicy schroniska przeprowadzili zajęcia edukacyjne w świetlicy szkolnej o tym, jak należy opiekować się zwierzętami oraz o bezpieczeństwie w kontaktach z psami.
Dziękujemy wszystkich, którzy wsparli naszą akcję!
Organizatorzy:
Samorząd Uczniowski
Szkolne Koło Wolontariatu
Świetlica szkolna

Dzień Dawcy Szpiku

22 października 2022 r. podczas Festynu Szkolnego miała miejsce akcja DKMS „Zostań dawcą”. Dzięki Wam udało nam się zarejestrować 22 potencjalnych dawców komórek macierzystych. Z głębi serca dziękujemy osobom zarejestrowanym, ale także tym, którzy chcieli dokonać rejestracji, ale ze względów medycznych nie mogli. Wasze zaangażowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.  DZIĘKUJEMY! ♥️

XVII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada o św. Maksymilianie Maria Kolbe

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVII OGÓLNOPOLSKIEJ FRANCISZKAŃSKIEJ OLIMPIADZIE O ŚWIĘTYM MAKSYMILIANIE MARIA KOLBE. Celem olimpiady jest przybliżenie dzieciom postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego; wyzwalanie i kształcenie pragnienia poznania Pisma Świętego; odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów. Organizator poda wyniki w późniejszym terminie. Koordynatorem konkursu jest katechetka Monika Krzywkowska.

Zdjęcia prac uczniów

Podsumowanie XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Fotorelacja

 

W pierwszy piątek października już po raz szósty w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest zachęcanie do przypominania tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W ramach XII ŚDTM odbyły się dwa konkursy:

Pierwszy to matematyczno-plastyczny pn. „Kolorowa tabliczka mnożenia”. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe. I tak wśród klas:

- III – pierwsze miejsce zajął: Marcel Sdun IIIa;

- IV – pierwsze miejsce zajęła: Alicja Ołdak z klasy IVc;

- V – pierwsze miejsce zajął: Natan Nedzelskyi Vc;

- VI – pierwsze miejsce zajął: Dawid Drożdżyński VIa;

Wyróżnienie otrzymali: Hubert Cieśliński IIIb; Michalina Chyżyńska III c; Regina Masalitina IIIc; Franciszek Grzywacz IVb;

Drugi dotyczył najciekawszej rymowanki o tabliczce mnożenia pn. „Rymowana tabliczka mnożenia”. Organizatorzy wyłonili laureatów: Maja Bigda IIc; Maja Kowalewska IIIc; Wiwiana Listkowska IVc; Zofia Stanowicka IVb; Maja Cieciuch VIIa; Natalia Kowalewska VIc; Weronika Danielewska VIIIb; Lena Kaźmierczak VIIId.

Wyróżnienie otrzymali:  Gabrysia Wojenkowska IIc; Aurelia Grzelka Vb; Weronika Fafińska VIIa; Vivienne Jarzębowska VIIb.

W tygodniu poprzedzającym obchody wychowawcy klas III wyłonili mistrzów tabliczki mnożenia:

- w klasie IIIa: Szymon Pachniewski;

- w klasie IIIb: Marcel Lembowicz;

- w klasie IIIc: Lena Kamińska;

- w klasie IIId: Kacper Siemiątkowski.

Natomiast wśród uczniów klas IV nauczyciele matematyki wyłonili ekspertów tabliczki mnożenia:

- w klasie IVa: Sebastian Banacki;

- w klasie IVb: Klaudia Strzelecka;

- w klasie IVc: Alicja Ołdak.

W dniu obchodów tradycją stało się to, że pani dyrektor Grażyna Stolarska jako pierwsza przystąpiła do egzaminu z tabliczki mnożenia i w ten sposób otworzyła uroczyście wydarzenie. Następnie uczniowie klas IV zmierzyli swoje siły w turnieju w „Zbijaka”. Podczas rywalizacji uczestnicy wykazali się refleksem i sprawnością fizyczną, a przy tym popisywali się znajomością tabliczki mnożenia. Nauczyciele wychowania fizycznego czuwali nad rozgrywkami turniejowymi, natomiast koordynatorzy nad poprawnością odpowiedzi. Emocji nie brakowało, współzawodnictwo o punkty podnosiło tylko temperaturę turnieju. W zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła klasa IVb, drugie IVa, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa IVc.

Uczniowie klas III tego dnia sprawdzali się w grach z tabliczką mnożenia „Królowa skakanek” oraz „Krzyżak/Memory”. Wśród uczniów klas V odbył się konkurs „Jeden z dziesięciu”, który wygrała Aniela Zielińska z klasy Va. Wśród uczniów klas VI odbył się konkurs łamigłówek z tabliczką mnożenia, tu pierwsze miejsce zajął Piotr Nadwodny z klasy VIb. W świetlicy szkolnej organizowano ciekawe gry i zabawy z tabliczką mnożenia.

Podczas przerw w wyznaczonych strefach chętni uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy obsługi byli egzaminowani. W nagrodę za zdany egzamin dostawali odznakę-naklejkę.

Nauka poprzez zabawę przynosi najlepsze efekty, ŚDTM najlepiej wpisuje się w tę koncepcję.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:)

Koordynatorzy:

Katarzyna Górska

Aneta Dziopa

Dzień DAWCY SZPIKU w iławskiej Trójce

Zapraszamy do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku w fundacji DKMS wszystkie pełnoletnie osoby - rodziców, nauczycieli, pracowników, a także wszystkich mieszkańców Iławy.
Taka niepowtarzalna możliwość już w najbliższą sobotę (22.10.2022) podczas Festynu Szkolnego w naszej szkole.
Potrzebujemy WAS ♥️ Potrzebujemy właśnie Ciebie! ♥️
#dkms
#zostandawca
#komórkomaniadkms

Link do FB

Ślubowanie uczniów klas I

 

Zapraszamy na fotorelację - dziękujemy firmie Tomkolor

14 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I.

 

W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami. Klasa 1a z panią Magdaleną Szczuką, 1b z panią Cecylią Cywińską, 1c z panią Joanną Dombek, dyrektor szkoły Grażyna Stolarska, wicedyrektor Jolanta Chalińska oraz zaproszeni Rodzice.

 

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania wychowawcy dokonali symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

 

Na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III b pod kierunkiem pani Grażyny Ziomek i klas pierwszych. Nad oprawą muzyczną chóru szkolnego „Tęczowe nutki” czuwała pani Alina Jasińska. Dekoracje wykonała pani Joanna Sierzputowska. Uroczystość prowadziły pani Grażyna Ziomek i uczennica Samorządu Uczniowskiego Julia Chojecka.

 

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor złożyła życzenia wielu sukcesów w nauce wszystkim uczniom. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

 

Zobacz zdjęcia

 

W dniach 3-7 października w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji. W tym roku hasło przewodnie obchodów brzmiało: „Przełamujemy bariery!”. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, któremu patronuje Polskie Towarzystwo Dysleksji .W ciągu całego tygodnia dużo się działo. Głównym celem planowanych przedsięwzięć było upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Równie istotnym zadaniem jakie sobie postawiliśmy było przekonanie środowiska szkolnego i lokalnego o konieczności stałej pracy z dziećmi z dysleksją rozwojową w celu wyrównywania szans edukacyjnych, jak też stworzenie im płaszczyzny do odnoszenia sukcesów, rozwijania talentów, a tym samym budowania ich pozytywnej samooceny.

Podejmowane w ramach obchodów działania służyły promowaniu w środowisku lokalnym idei programu „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”.

Oto co działo się w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Iławie:

Na początku tygodnia na korytarzu szkolnym pojawiły się obszerne gazetki informacyjno-edukacyjne skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli oraz wystawa ,, Sławni dyslektycy ”. Naszym głównym celem było popularyzowanie wiedzy na temat dysleksji. Wychowawcy klas otrzymali w formie elektronicznej prezentację dotyczącą dysleksji aby zapoznać z tematem uczniów podczas godziny wychowawczej.

Nasza szkoła dołączyła do akcji również poprzez zaangażowanie klas I-III . Uczniowie losowali wybrane zwierzątko z trudnością ortograficzną w nazwie oraz wykonywali pracę plastyczną dowolną techniką. Przepiękne prace uczniów stały się ozdobą korytarzy szkolnych.

W środę 5 października podczas przerw uczniowie mieli okazję sprawdzić się w krótkich dyktandach ortograficznych oraz dyktandach graficznych. Brały w nich udział klasy I-III oraz IV- VIII oraz chętni nauczyciele. Przy stoiskach na korytarzach szkolnych dzielnie sprawdzały wiedzę innych dzieci uczennice należące do Samorządu Uczniowskiego.

Do akcji przyłączyła się również świetlica szkolna poprzez czytanie wybranych baśni przez wychowawców świetlicy oraz włączanie do czytania dzieci. Uczniowie wykonali również przepiękne ilustracje.

Zapraszamy do fotorelacji z całego tygodnia.

Organizatorzy akcji :

mgr Karolina Kasak

mgr Anna Melka

mgr Milena Kozyra

XXII Dzień Papieski

Zobacz więcej zdjęć

W ramach obchodów XXII Dnia Papieskiego uczniowie naszej szkoły wykonali pracę plastyczną ukazującą sylwetkę św. Jana Pawła II. Pracę można podziwiać w sali religijnej oraz na holu na I piętrze. Dzieci miały możliwość pogłębić swoją wiedzę o życiu i działalności papieża św. Jana Pawła II i jednocześnie zaprezentować swoje artystyczne umiejętności.

Inicjatorką wystawy jest katechetka Monika Krzywkowska.