Uroczystość zakończenia klas VIII - 23.06.2022 r.

 

Życie składa się z powitań i pożegnań. Te pierwsze zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy. Nadszedł dzień, kiedy przyszło nam się pożegnać. Minęło 8 lat odkąd wstąpiliście w mury tej szkoły. Szkoły, w której przeżywaliście radość pierwszych sukcesów, gorycz porażek, pierwsze miłości, przyjaźnie i konflikty. Każdy z Was zostawi tu cząstkę siebie. Pragniemy, aby ostatnie chwile pozostały w pamięci nas wszystkich…” -takimi słowy rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/ 2022 dla klas ósmych.

Prowadzący wydarzenie pani Marta Projs oraz pan Michał Maśkiewicz, rozpoczęli od przywitania zaproszonych gości: uczniów i rodziców klas VIII, panią Dorotę Kamińską - wiceburmistrz Iławy oraz panią Dorotę Michalewską -przedstawiciela Trójkowej Rady Rodziców, dyrekcję oraz grono pedagogiczne.

Po przywitaniu gości Dyrektor Szkoły - pani Grażyna Stolarska - jak co roku, wypowiedziała słowa: „Poloneza czas zacząć.”

Wszyscy zebrani na hali widowiskowo-sportowej, mieliśmy okazję obejrzeć przepiękny, wzruszający występ taneczny naszych ósmoklasistów, przygotowany przez panią Annę Sendzik.

Po polonezie głos zabrali dyrektor szkoły oraz zaproszeni goście: Pani Dorota Kamińska i Pani Dorota Michalewska, które w ciepłych słowach zwróciły się do uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego, podsumowując tak ważny moment, jakim jest „wypuszczenie” w świat kolejnych absolwentów Trójki.

Ważnym, symbolicznym momentem było przekazanie sztandaru szkoły, nowemu pocztowi. W skład pocztu ustępującego wchodzili: Norbert Nawrocki z klasy 8a, Olga Gołaszewska z klasy 8e, Gabriela Grzywacz z klasy 8e, Filip Słomiany z klasy 8c, Kinga Jasińska z klasy 8a, Kornelia Woźnowska z klasy 8c.Ich rolę pełnić będą: Jędrzej Zieliński z klasy 7c, Zofia Wiatrak z klasy 7b, Oliwia Kuczmarska z klasy 7c, Alodiusz Dembowski z klasy 7b, Alicja Maciejko z klasy 7c, Alicja Kotlenga z klasy 7e.

Kolejnym istotnym i podniosłym momentem uroczystości była prezentacja przedstawiająca skrót najważniejszych wydarzeń z życia każdej z VIII klas, co istotne przygotowana przez samych uczniów, opatrzona humorem i wesołym komentarzem.

Po prezentacji Dyrektor Szkoły każdemu z wyróżnionych uczniów oraz rodzicom pogratulowała sukcesów, życząc pięknych sukcesów w kolejnym etapie edukacji.

Podczas czwartkowej uroczystości pożegnaliśmy panią Jolantę Jarocką - nauczycielkę matematyki oraz panią Annę Pielecką - nauczycielkę informatyki oraz panią Liliannę Zatoń z personelu obsługi szkoły, odchodzące na emeryturę.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbył się konkurs na najlepszego nauczyciela roku 2021/2022. Uczniowie głosowali w trzech kategoriach Mistrz, Kosa i Kumpel. Korzystając z okazji, prowadzący ogłosili wyniki tego konkursu.

W kategorii Mistrz statuetkę otrzymał nauczyciel, który budzi szacunek, potrafi w ciekawy sposób dzielić się swoją ogromną wiedzą i zachęcić uczniów do pracy – pan Piotr Bryl.

W kategorii Kosa nagrodę otrzymał nauczyciel, który jest wymagający, ale jednocześnie potrafi motywować do pracy i sprawiedliwie tę pracę oceniać – pani Jadwiga Maślana.

W kategorii Kumpel nagrodę otrzymał nauczyciel, który potrafi zjednać sobie sympatię uczniów, troszcząc się o ich wyniki w nauce, ale i pocieszając i rozbawiając kiedy zajdzie potrzeba – pani Marta Projs.

Uroczystość zakończyło ślubowanie, które złożyli nasi absolwenci:

My, absolwenci - ślubujemy Ci szkoło, - strzec wiernie Twego honoru, - a dalszą pracą i nauką - rozsławiać Twoje imię. Ślubujemy Ci szkoło .”

Było wzruszająco i pięknie…

 

O oprawę muzyczną jak zwykle zadbała pani Alina Jasińska wraz z chórem szkolnym.

Zakończenie roku szkolnego - klasy IV-VII.

 

Pani dyrektor Grażyna Stolarska rozpoczęła uroczystość od podsumowania tego roku szkolnego, który nie należał do łatwych..

To, co warte podkreślenia, iż pomimo trudności , pandemii i konfliktu zbrojnego za naszą granicą, jako społeczność szkolna, zdaliśmy egzamin z empatii i otwartości.

Dowodem na to, jest fakt, iż nasza szkoła przyjęła sporą liczbę uczniów z Ukrainy, a przede wszystkim stworzyła Oddział Przygotowawczy, dając szansę naszym sąsiadom na kontynuację nauki w przyjaznych warunkach.

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 , było wydarzeniem, podczas którego całe klasy mogły zaprezentować się pozostałej społeczności uczniowskiej, rodzicom i gronu pedagogicznemu.

Tradycją jest już podczas ostatniego dnia szkoły, że wychowawca klasy przygotowuje charakterystykę swojego zespołu klasowego, przedstawia sukcesy, wyróżnienia oraz ważne ważne wydarzenia z życia klasy.

Dzięki temu, każdy uczeń może poczuć się bohaterem tego dnia, a przede wszystkim poczuć się częścią naszej społeczności.

 

W tym uroczystym dniu pożegnaliśmy panią Justynę Laskowską oraz Panią Wiesławę Klimek, które po zakończeniu swojej długiej i pięknej zawodowej drogi, przechodzą na emeryturę.

A pan Maciej Makowski, nasz anglista, zmienia miejsce pracy.

Kolejny, pracowity rok szkolny za nami!

W piątek 24 czerwca we wszystkich szkołach naszego kraju zakończył się rok szkolny 2021/2022, również w naszej szkole. Uroczystości kończące odbyły się w kilku etapach, z podziałem na grupy wiekowe.

O godzinie 9.00 w miejskiej hali widowiskowo-sportowej miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 grupy wiekowej klas I-III. Przy licznie zgromadzonych rodzicach, uczniach i nauczycielach rozpoczęto galę przez wprowadzenie szkolnego pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego przez młodszą grupę dziewczynek należących do chóru szkolnego. Następnie głos zabrała pani dyrektor szkoły Grażyna Stolarska. Podziękowała wszystkim za wysiłek i pracę w mijającym roku szkolnym. Zwróciła uwagę, że był to kolejny trudny okres w polskich szkołach. Ze względu na wybuch wojny na Ukrainie rok szkolny kończy w naszej szkole 46 uczniów z tego kraju, którzy znaleźli tu, w tym trudnym dla nich czasie opiekę, wychowanie i edukację oraz wszelkie możliwe wsparcie. Życzyła wszystkim udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do szkoły we wrześniu.

Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja klas. Począwszy od klas pierwszych, dla których była to pierwsza taka uroczystość , uczniowie wraz z wychowawczyniami, wychodząc przed zebrane audytorium odbierali z rąk swoich pań świadectwa oraz nagrody za osiągnięte sukcesy w nauce i konkursach. Każde dziecko otrzymało też gratulacje od pani dyrektor Grażyny Stolarskiej i pani wice dyrektor Jolanty Chalińskiej.

Dla uczennicy klasy III c Alicji Ołdak był to szczególny dzień. Z rąk pani dyrektor odebrała statuetkę Prymus - Junior Mądra Sówka, a jej rodzice List Gratulacyjny. Statuetka została przyznana po raz pierwszy w historii szkoły, za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję przez okres trzech lat, wzorowe zachowanie oraz sukcesy w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych. Gratulujemy Ali i jej rodzicom! Mamy nadzieję, że Ala znajdzie w kolejnych latach godnych naśladowców.

Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie kultowej piosenki „Znowu są wakacje”.

Do zobaczenia po wakacjach.

Podręczniki do religii 2022/23

Kl. I      „Bóg jest naszym Ojcem” (podręcznik z ćwiczeniami)

Kl. II    „Jezus jest naszym Zbawicielem” (podręcznik z ćwiczeniami)

Kl. III  „Przyjmujemy Pana Jezusa” (podręcznik + ćwiczenie)

Kl. IV  „Słuchamy Pana Boga” (tylko podręcznik)

Kl. V „Jezus dla człowieka” (tylko podręcznik)

Kl. VI „Kościół dla człowieka” (tylko podręcznik)

Autorzy: Tadeusz Panuś, Andrzej Kielian, Adam Berski, wydawnictwo św. Stanisława

Kl. VII „Spotykamy się z żywym Słowem” (tylko podręcznik)

Kl. VIII „Żyjemy w miłości Boga” (tylko podręcznik)

Autorzy: Tadeusz Panuś, Renata Chrzanowska, Monika Lewicka, wydawnictwo św. Stanisława

,,Moje miasto- tu dzieją się rzeczy niezwykłe"

 

 Zobacz więcej zdjęć

Sobota 11 czerwca 2022 była bardzo szczęśliwym dniem. W Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu ,,Moje miasto- tu dzieją się rzeczy niezwykłe". Zwyciężczynią konkursu w kategorii 12-15 lat została uczennica naszej szkoły - Oliwia Stasiuk z klasy VIII C.
W konkursie młodzież miała za zadanie wcielić się w rolę przewodnika po swojej miejscowości. Pokazać to, czego nie można dowiedzieć się z oficjalnych materiałów promocyjnych. Opowiedzieć o swoich ulubionych miejscach, budynkach i widokach, ludziach oraz lokalnych tradycjach. Przedstawić ciekawe historie związane z miejscowością, które wydarzyły się naprawdę lub tylko w wyobraźni. Ważne było, aby zaprezentować w formie planszy to, co niezwykłego udało się odkryć. Miasto mogło grać rolę pierwszoplanową lub stać się tłem rozgrywających się w nim zdarzeń. Bo w każdej miejscowości można znaleźć coś unikatowego, co odróżni ją od innych. Wszędzie mogą dziać się rzeczy niezwykłe!
Oliwia pokazała niezwykłość, która urzekła jury konkursowe. Gratulacje dla uczennicy, jej rodziców oraz nauczyciela prowadzącego- Joanny Sierzputowskiej.

Głównym realizatorem i organizatorem programu Kształtowanie Przestrzeni oraz konkursu była Izba Architektów RP we współpracy z Fundacją Promocji Architektury Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz firmą Fakro. Konkurs objęty jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, Narodowego Centrum Kultury, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Patronatem medialnym objęły wydarzenie Architektura & Biznes, Architektura Murator i Zawód: Architekt.

13 medali uczniów iławskiej Trójki na miejskich zawodach lekkoatletycznych !!!!!

W dniu 2.06.22r., na stadionie miejskim odbyły się Zawody Lekkoatletyczne im. Antoniego Gierszewskiego, w których startowały reprezentacje iławskich szkół podstawowych.
Rywalizacja prowadzona była  w czterech kategoriach wiekowych:
 I   - rocznik 2007/2008 -  w następujących konkurencjach:
100 m  - dziewcząt i chłopców,
300 m   - dziewcząt i chłopców
600 m   - dziewcząt
1000 m  - chłopców
Sztafeta 8 x 200 m - 4 dz. i  4 chł.
 II   - rocznik 2009,
III - rocznik 2010,
 IV - rocznik 2011 i mł.
W następujących konkurencjach:
60 m  - dziewcząt i chłopców,
300 m  - dziewcząt i chłopców,
600 m   - dziewcząt,
1000 m        - chłopców,
Skok w dal  - dziewcząt i chłopców,
Rzut pił pal. - dziewcząt i chłopców.
Uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie-zdobyli aż 13 medali, a ci którym się to nie udało, do podium niewiele brakowało.
Poniżej wyniki naszej reprezentacji:
llja Klinzuk VIIE - 100m; 1 miejsce
Natalia Kowalewska VC- 60m; 1 miejsce
Anna Wróblewska IVA- 300m; 1 miejsce
Filip Kłos VIIID- 1000m; 2 miejsce
Miłosz Kłos VIIF- 1000m; 2 miejsce
Kacper Ćwikliński VC- 60 m; 2 miejsce
Natan Nadzelsky IVC - 300m; 2 miejsce
Marcel Abramczyk IVB- 1000m; 2 miejsce
Oskar Krajewski VIIA- 100m; 3 miejsce
Paweł Holiczko VIIF- 300m; 3 miejsce
Jakub Brzozowska VC - 300m; 3 miejsce
Konrad Kowalkowski 4B- Rzut piłką palantową; 3 miejsce
Wiktoria Mieszała IVC- Rzut piłką palantową; 3 miejsce
Aniela Zielińska IVA - 60m; 4 miejsce
Patrycja Czołba IVB - 600m; 5 miejsce
Tatiana Chokova VIIIB - 300m; 5 miejsce
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy !!!
Jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za Wasze zaangażowanie i wysiłek!!!
Wielkie brawa dla nauczycieli wychowania fizycznego , którzy przygotowali swoich podopiecznych:
Jakub Bobko
Michał Maśkiewicz
Anna Sendzik
Wiesław Roszak
Jolanta Kopczyńska
link do pełnych wyników:
Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Miasta Iława (miastoilawa.pl)

Sprzęt sportowy od fundacji działającej przy KPMG Polska

 

2.06.22 r. w SP3 Iława niezwykłe wydarzenie, które zapamiętamy na długo.
Fundacja działająca przy KPMG Polska, której celem  jest działalność na rzecz  dzieci i młodzieży, wyrównująca szanse edukacyjne, postanowiła objąć swoim wsparciem iławska Trójkę.
Ośmioosobowy zespół przedstawicieli firmy KPMG  złożył nam dziś wizytę, obdarowując naszą placówkę sprzętem sportowym o wartości 9 tysięcy złotych !!!!
Pan Andrzej Bernatek - przedstawiciel zespołu, opowiedział o firmie, o fundacji, a także o tym, dlaczego to iławska szkoła zwróciła uwagę naszych gości.
Zostaliśmy docenieni za działania na rzecz uczniów z Ukrainy, z czego jesteśmy dumni.
Młode pokolenie pracowników KPMG opowiadało uczniom klas 7 i 8 o swoich ścieżkach zawodowych, o zawodzie prawnika  oraz doradcy podatkowego.
Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie .
Jest to dla nas wielki zaszczyt.

Zdjęcia ze spotkania

Wyniki olimpiady z języka angielskiego "Olimpus"

Poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego Olimpus. Dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało tytuł laureata Olimpiady. Są to:

Maja Seroka z klasy IV c - 4 miejsce w Polsce

Wiktor Radtke z klasy Va - 9 miejsce w Polsce

GRATULUJEMY!!!

Pozostałe wyniki w tym załączniku.

Panda 2022 - wyniki konkursu

W tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych Panda najwięcej punktów zdobyli Aleksandra Ołdak z klasy VI b (laureatka w konkursie z geografii i wyróżnienie w konkursie z biologii) oraz Franciszek Pachniewski z klasy VII f (wyróżnienie w konkursie z matematyki).

Pozostałe wyniki dostępne  są w załączniku

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I

Mając na uwadze troskę o rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo, 19 maja 2022 roku, odbył się w naszej szkole –„Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I”. Udział wzięło 8 uczniów, po dwoje z każdej klasy pierwszej. Zadaniem uczniów było staranne i bezbłędne przepisanie wskazanego tekstu, który był zróżnicowany pod względem trudności i dostosowany do aktualnych możliwości uczestników konkursu. Komisja konkursowa dokonując oceny prac uwzględniła: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność oraz prawidłowy zapis wyrazów w zdaniach. A oto wyniki:

  • I miejsce : Kacper Kasak, kl. I c

  • II miejsce: Aleksander Sobiech, kl. I a

  • III miejsce: Kamil Żbikowski, kl. I b

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Zobacz zdjęcia

Organizatorzy:

Beata Ostaszewska

Anna Barbarska

Nocka w szkole - 4c

Dnia 6 maja klasa 4c z wychowawczyniami spędziła noc w szkole. Spotkaliśmy się o 19:00 w świetlicy, gdzie rozgościliśmy się. Następnie bawiliśmy się w sali gimnastycznej. Był też wieczorny spacer wokół Małego Jezioraka, po którym posililiśmy się pyszną pizzą z pizzerii „105”. Odwiedził nas też pan policjant Kamil Komsta, który rozmawiał z nami na temat cyberprzemocy i portali społecznościowych. Po pogadance oglądaliśmy filmy, w czasie których niektórzy zasnęli. Rano była jeszcze bitwa na poduszki, toaleta, porządki i wróciliśmy do domów.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć

Rozstrzygnięcie konkursu dla kl. III "Czytam i rozumiem"

W styczniu 2022 r. w SP 3 odbył się szkolny konkurs „Czytam i rozumiem” dla uczniów klas III. Zwycięzcami zostali: Nadia Bryl kl. IIIa, Lucjan Szczypski kl. IIIb, Alicja Zecha kl. IIIc. 6 maja 2022 r. uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w finałowym etapie zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Rozwoju i Edukacji pod patronatem starosty powiatowego Bartosza Bielawskiego. Zmagania odbyły się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie. Nadia Bryl zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

M. Szczuka

E. Budniewska-Treder

Organizatorki szkolnego konkursu

 

Akcja "Żonkile"

 

20 kwietnia braliśmy udział w akcji „Żonkile”, upamiętniającej Powstanie w Getcie Warszawskim, które odbyło się 19.04.1943r. Z tej okazji nauczyciele historii przybliżyli uczniom wydarzenia tamtych dni, a młodsze klasy obejrzały film „Nie było żadnej nadziei..”.

Uczniowie wykonali również pamiątkowe kotyliony w kształcie żonkili.

Organizatorzy: Dominika Prabucka, Monika Bernasiuk, Sylwia Lewandowska

Zobacz zdjęcia