Tęczowe Nutki - rok szkolny 2020/2021

W roku szkolnym Chór „TĘCZOWE NUTKI” skupiał 13 wokalistek z klas 4-7. Ze względu na sytuację pandemiczną pracowaliśmy zdalnie. Udało się przygotować wirtualny Apel świąteczny z występami kolędowymi.

Rodzice współpracowali nagrywając poszczególne utwory i przesyłali nagrania.

Zostały one  połączone w celu stworzenia filmu okolicznościowego z prezentacją dostępną na stronie szkoły przed Bożym Narodzeniem.

W maju przygotowaliśmy piękną oprawę muzyczną dla uczczenia 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Utwory zostały nagrane we współpracy z Iławskim Centrum Kultury i stanowiły muzyczne uzupełnienie Projektu promującego rocznicę Uchwalenia Konstytucji, którego pomysłodawcą był historyk Pan Piotr Bryl. Został stworzony film wspaniale prezentujący to wydarzenie w opracowaniu Pani Doroty Świtaj. Chórzystki wykonały: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „ Taki kraj” oraz „Witaj majowa jutrzenko”.

Zespół „Tęczowe Nutki”  tradycyjnie uświetnił oprawą muzyczną zakończenie roku dla Absolwentów Klas VIII specjalnym programem muzycznym. Wykonał utwór „Ale to już było” oraz „Bo świat to my” w polskiej wersji Michaela Jacksona. Dla  klas I- VII  przedstawił inny program muzyczny.

Chór pożegnał uczniów  na wesoło utworem „Wakacje” z repertuaru kabaretu „OTTO”. Ponadto wszyscy zaśpiewali Hymn państwowy oraz Hymn naszej szkoły.

Chór Tęczowe Nutki - Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 14 października 2019 roku Chór "TĘCZOWE NUTKI" uatrakcyjnił muzycznie Ślubowanie klas pierwszych  wykonując  w trakcie uroczystości utwor: "Hymn Polski", "Ślubowanie", "Kolorowe kredki", "Hymn szkoły"

Opiekun chóru: Alina Jasińska

Chór „TĘCZOWE NUTKI”

Chór „TĘCZOWE NUTKI” działa w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie od 1998 roku.

Inicjatorką i założycielką chóru szkolnego jest p. Alina Jasińska-nauczyciel muzyki.

Zespół skupia uzdolnionych muzycznie uczniów z klas IV-VIII.

Występy wokalistów uatrakcyjniają uroczystości szkolne, okazjonalne miejskie i regionalne.

Próby zespołu w roku szkolnym 2019/2020 odbywają się we wtorki od godziny 13.50-14.35 soliści oraz we czwartki w godzinach 14.40-15.25 całego zespołu.

Harmonogram uroczystości w których zespół występuje:

·         Ślubowanie klas pierwszych

·         Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości

·         Kolędowanie wielokulturowe

·         Festyn rodzinny

·         Zakończenie roku szkolnego dla klas I-VIII. Zobacz zdjęcia

Chór "Tęczowe nutki" wyśpiewał I miejsce

19 kwietnia 2013r. w iławskim kinoteatrze odbył się XII Wojewódzki Festiwal Piosenki Turystycznej organizowany przez Szkołę Podstawową nr. 4 i ICK. Chór "Tęczowe Nutki" z naszej szkoły pod kierunkiem p. Aliny Jasińskiej wyśpiewał I miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Osiągnięcia chóru

Osiągnięcia chóru ,, Tęczowe nutki ‘’

• I miejsce w regionalnych przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska ‘’ – Rudzienice 10 czerwca 2007 r.
  • II miejsce w przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska’’ Iława 17 grudnia 2007 r.
  • I miejsce w regionalnych przesłuchaniach chórów ,, Śpiewająca Polska’’ Ząbrowo 14 listopada 2008 r.
  • I miejsce w przesłuchaniach chóru ,, Śpiewająca Polska’’ – Iława 20 czerwca 2008 r.
  • I miejsce w przeglądzie chórów ,, Gdy liczna Panna Syna kołysała’’ – Iława 16 grudnia 2009 r.
  • II miejsce w przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska’’ Iława 9 czerwiec 2010 r.
  • II miejsce w przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska’’ Iława grudzień 2010 r.
  • I miejsce w regionalnych przesłuchaniach ,, Śpiewająca Polska ‘’ – Iława 7 czerwca 2011r.
  • I miejsce w regionalnym przeglądzie chórów ,, Kocham Cię Polsko’’ – Świętajno 23 listopada 2011 r.