Tęczowe Nutki - rok szkolny 2020/2021

 W roku szkolnym Chór „TĘCZOWE NUTKI” skupiał 13 wokalistek z klas 4-7. Ze względu na sytuację pandemiczną pracowaliśmy zdalnie. Udało się przygotować wirtualny Apel świąteczny z występami kolędowymi.

Rodzice współpracowali nagrywając poszczególne utwory i przesyłali nagrania.

Zostały one  połączone w celu stworzenia filmu okolicznościowego z prezentacją dostępną na stronie szkoły przed Bożym Narodzeniem.

W maju przygotowaliśmy piękną oprawę muzyczną dla uczczenia 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Utwory zostały nagrane we współpracy z Iławskim Centrum Kultury i stanowiły muzyczne uzupełnienie Projektu promującego rocznicę Uchwalenia Konstytucji, którego pomysłodawcą był historyk Pan Piotr Bryl. Został stworzony film wspaniale prezentujący to wydarzenie w opracowaniu Pani Doroty Świtaj. Chórzystki wykonały: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, „ Taki kraj” oraz „Witaj majowa jutrzenko”.

https://www.youtube.com/watch?v=TjVZVg9GjOE

Zespół „Tęczowe Nutki”  tradycyjnie uświetnił oprawą muzyczną zakończenie roku dla Absolwentów Klas VIII specjalnym programem muzycznym. Wykonał utwór „Ale to już było” oraz „Bo świat to my” w polskiej wersji Michaela Jacksona. Dla  klas I- VII  przedstawił inny program muzyczny.

Chór pożegnał uczniów  na wesoło utworem „Wakacje” z repertuaru kabaretu „OTTO”. Ponadto wszyscy zaśpiewali Hymn państwowy oraz Hymn naszej szkoły.