Calineczka – rok szkolny 2015/2016

zobacz zdjęcia

16 grudnia 2015 roku Dziecięce Kółko Teatralne „Pierrot” pod opieką pań: Edyty  Meredyk-Szczesiak i Doroty Świtaj zaprezentowało przedstawienie muzyczno-teatralne, pt. „Calineczka”  uczniom z klas I-III, na Konkursie Ekologicznym klas III oraz podczas Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Kurtyna w górę” w iławskim Kinoteatrze „Pasja”. Aktorzy wcielili się w różne role. Na scenie pojawiła się kobieta, która pragnęła mieć dziecko, bo była bardzo samotna. Od kwiatów otrzymała nasionko. Zaopiekowała się nim
i z nasionka urodziła się dziewczynka. Mama nazwała ją Calineczka, bo była wielkości cala. Następnie mała istotka przeżywała przygody. Spotkała na swojej drodze Ropuchę, która chciała wydać ją za mąż za swojego syna Ropucha. Z tej niezręcznej sytuacji uratowały ją raki i motylki. Calineczka trafiła do pani Myszki, która przedstawiła ją swojemu bogatemu przyjacielowi Kretowi. Zauroczony urodą Calineczki pan Kret oświadczył się jej.

Zakłopotana propozycją Kreta dziewczynka otrzymała pomoc od jaskółek, które przeniosły ją do krainy wiecznego lata i kwiatów. Tam poznała króla elfów i została jego żoną. Narrację prowadziła Wiewiórka, która wprowadziła widzów w baśniowy świat. Stroje aktorów oraz rekwizyty przygotowali uczniowie z pomocą swoich rodziców i opiekunek kółka. Całość uatrakcyjniła odpowiednio dobrana muzyka. Spektakl bardzo się spodobał widzom. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

 

 

W obsadzie przedstawienia znaleźli się:

Aleksandra Górska – klasa IVb – narrator Wiewiórka

Julia Szczepańska – klasa IVc – Calineczka

Patrycja Ostapiuk – klasa IVd – Kobieta

Natalie Kmita – klasa IVc – Kwiat 1

Alicja Zażdżyk – klasa IVb – Kwiat 2

Zuzanna Kornafel – klasa Va – Kwiat 3

Adrianna Niewiadomska – klasa Ve – Ropucha

Michał Dzido – klasa IVb – Ropuch

Kacper Smoliński – klasa IIa – Rak 1

Mikołaj Sowa – klasa IVb – Rak 2

Aleksandra Wolska – klasa IVb – Motylek 1

Katarzyna Zglińska – klasa Ve – Motylek 2

Alicja Żubertowska – klasa IVb – Myszka

Tytus Bortkiewicz – klasa IVb – Kret

Oliwia Gurgielewicz – klasa IVb – Jaskółka 1

Paulina Cichowska – klasa IVb – Jaskółka 2

 

Antoni Woźniak – klasa IVb - Elf

zobacz zdjęcia