TO JUŻ WIOSNA!

 

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca  uroczyście witali Wiosnę zaproszeni  uczniowie z klas I a, II a, III b i III e z wychowawcami oraz pani dyrektor Barbara Żuchowska.

Celem spotkania było:

- kultywowanie tradycji związanych z okresem wiosennym;

- wzmacnianie więzi emocjonalnej z grupą klasową;

- wykorzystywanie posiadanych wiadomości i umiejętności.

Uczniowie wraz z wychowawcami pojawili się w strojach prezentujących kolorowe, wiosenne elementy. Radosnym okrzykiem powitali Wiosnę i wysłuchali ciekawostek, które przypomniała im o sobie Pani Wiosna, po czym z zapałem przystąpili do przygotowanych zadań i zabaw. Były rebusy, wiosenne zagadki, układanie puzzli i przysłów o wiośnie, dekorowanie śladów Pani Wiosny oraz zabawy ruchowe. Efektem pracy i zaangażowania każdej z klas był piękny wiosenny plakat.

Powitanie wiosny było barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zadaniami, wykazały się pomysłowością i chętnie ze sobą współpracowały.

                                                                                              K. Zdziebłowska, J. Chalińska

zobacz zdjęcia