Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I

Mając na uwadze troskę o rozpowszechnienie wśród dzieci dbałości o staranne, kształtne i estetyczne pismo, 19 maja 2022 roku, odbył się w naszej szkole –„Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas I”. Udział wzięło 8 uczniów, po dwoje z każdej klasy pierwszej. Zadaniem uczniów było staranne i bezbłędne przepisanie wskazanego tekstu, który był zróżnicowany pod względem trudności i dostosowany do aktualnych możliwości uczestników konkursu. Komisja konkursowa dokonując oceny prac uwzględniła: właściwe łączenie liter, ogólne wrażenie estetyczne, czytelność oraz prawidłowy zapis wyrazów w zdaniach. A oto wyniki:

  • I miejsce : Kacper Kasak, kl. I c

  • II miejsce: Aleksander Sobiech, kl. I a

  • III miejsce: Kamil Żbikowski, kl. I b

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!

Zobacz zdjęcia

Organizatorzy:

Beata Ostaszewska

Anna Barbarska