Obrońcom Ojczyzny

Uczniowie klasy V a przyłączyli się do akcji społecznościowej #MuremZaPolskimMundurem, wspierającej żołnierzy oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji, którzy obecnie pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej, strzegąc naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki oraz prace plastyczne wyrażające symboliczne wsparcie, wdzięczność i podziękowanie za pełnioną służbę, a następnie za pośrednictwem Poczty Polskiej przesłali je do funkcjonariuszy i żołnierzy chroniących naszej granicy.

Akcja charytatywna

Uczeń naszej szkoły Jakub Zieliński z kl. VII a aktywnie włączył się w działalność dobroczynną na rzecz Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Jakub wykonał własnoręcznie 62 różańce, które zostaną przesłane w ramach akcji „Znaki wiary”.
Akcje charytatywne uczą wrażliwości na potrzeby innych, rozwijają uczucie empatii, kształtują pozytywną postawę wobec potrzebujących. Jakub swoją postawą i zaangażowaniem udowodnił, że nie jest mu obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych.
Za pomoc i otwarte serce serdecznie dziękuję!!!

Koordynator akcji:

katechetka Monika Krzywkowska

Program dla szkół - warzywa, owoce i produkty mleczne

SP 3 w roku szkolnym 2021/ 2022  uczestniczy w „Programie dla szkół”.

Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego.

Korzyści z programu:

Każdy Uczeń uczestniczący w programie w roku szkolnym 2021/2022 będzie otrzymywać bezpłatnie porcję produktu owocowego albo warzywnego lub mlecznego przez 10 - 12 wybranych tygodni w semestrze.  Uczniowie będą otrzymywać jabłka, gruszki, śliwki (w I semestrze), truskawki (w II semestrze), soki owocowe, marchewki, rzodkiewki, paprykę słodką (w I semestrze), kalarepę, pomidorki, a także mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne. Dzięki nim dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności.  Ponadto, uczniowie  uczestniczące w „Programie dla szkół” będą brać udział w działaniach edukacyjnych organizowanych w ramach programu.

Wszyscy codziennie podejmujemy decyzję co zjeść i czego się napić. Decyzje
te są ważne, bo naprawdę jesteśmy tym, co jemy!
Zwracajmy uwagę na to, co wybieramy. Jedzmy regularnie kolorowe posiłki
pełne warzyw i owoców. Pamiętajmy, aby na co dzień sięgać po produkty mleczne,
to dzięki nim będziemy mieć mocne kości i siłę do zabawy i nauki.
Dzięki „Programowi dla szkół” mamy  dostęp do warzyw i owoców, które są
tak przygotowane, że od razu możecie się nimi zajadać. Otrzymujecie również
różne produkty mleczne, w małych opakowaniach idealnych na przekąskę
pomiędzy lekcjami. Korzystajcie z tych produktów i dbajcie o to, aby produkty te
trafiały do Waszych brzuchów - tylko wtedy przekażą Wam swoje supermoce!
Nie pozwólcie na to, aby marnowały się i kończyły w śmietniku.

Akcja „Złotówka zamiast kwiatka” – wesprzyj działalność Samorządu Uczniowskiego

Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej. To wspólne święto wszystkich pracowników szkoły, uczniów i nauczycieli. Właśnie z tej okazji w tym roku chcielibyśmy zachęcić rodziców i uczniów do wzięcia udziału w akcji „Złotówka zamiast kwiatka”, mającej na celu wsparcie działalności Samorządu Uczniowskiego. SU to wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po roku przerwy spowodowanej sytuacją pandemiczną w naszym kraju zależy nam na aktywizowaniu uczniów. Zaplanowaliśmy między innymi takie działania jak:

- kiermasz jesienny;

- szkolne imprezy, np. andrzejki, mikołajki, walentynki;

- konkursy, np. przywitanie wiosny – konkurs na ozdabianie drzwi klas;

- organizacja tematycznych piątków i wiele, wiele innych.

Nie uda nam się zorganizować tego wszystkiego bez materialnego wsparcia. Stąd zrodził się pomysł, by 14 października przeprowadzić zbiórkę do puszki na działalność Samorządu Uczniowskiego. Jego przedstawiciele pojawią się tego dnia we wszystkich klasach z życzeniami oraz puszką, do której będzie można wrzucić symboliczną „złotówkę”.
Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań poprzez udział w akcji.