Dbamy o zwierzęta

Ostatni tydzień w świetlicy szkolnej był poświęcony zwierzętom. Nasi wychowankowie poznali przedstawicieli zwierząt domowych oraz różne rasy psów. Kodowali obrazki przedstawiające zwierzęta oraz rozwiązywali zagadki o nich.

W poniedziałek, 17 lutego z okazji Światowego Dnia Kota  poznaliśmy ciekawostki o tych wspaniałych zwierzętach oraz wykonaliśmy pracę plastyczną techniką origami.

We wtorek, 18 lutego odwiedziła nas lekarz weterynarii Agata Wacławska-Matyjasik z przychodni weterynaryjnej Mrówka. Przybliżyła naszym uczniom na czym polega praca weterynarza oraz pokazała podstawowe narzędzia przydatne podczas badania pacjentów. Dowiedzieliśmy się też, czym należy karmić poszczególne gatunki zwierząt oraz co jest dla nich szkodliwe.

W środę, 19 lutego naszymi gośćmi byli dogoterapeuta Dawid Hajdas wraz z psami-terapeutami Rosalie i Leonardo. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jakie są rodzaje psów pracujących oraz w jaki sposób pomagają one człowiekowi. Rosalie i Leonardo czerpią ogromną radość ze swojej pracy. Uwielbiają być głaskane, co bardzo ucieszyło naszych wychowanków, którzy w ramach podziękowań narysowali dla nich piękne laurki.

W piątek, 21 lutego zajęcia w świetlicy poprowadził ornitolog Tadeusz Markos, który przybliżył naszym wychowankom działalność Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Jerzwałdzie. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat chronionych gatunków zwierząt oraz dowiedzieli się, co należy robić w przypadku znalezienia dzikiego zwierzęcia potrzebującego pomocy.

Dziękujemy wszystkich zaproszonym gościom za poświęcony czas oraz podzielenie się wiedzą i doświadczeniem z naszymi uczniami. Zobacz zdjęcia