Kobiety małe i duże

W ubiegłym tygodniu w świetlicy szkolnej obchodziliśmy kilka bardzo ważnych świąt. Między innymi był to Dzień Dentysty, który przypada 5 marca. Omawialiśmy zasady higieny jamy ustnej, wspólnie układaliśmy receptę na piękny uśmiech, a dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Zdrowe zęby". 6 marca obchodziliśmy Dzień Olimpijczyka. Jest to dla nas bardzo ważne święto, ponieważ patronem naszej szkoły są Polscy Olimpijczycy. Uczniowie poznali dyscypliny sportowe, historię tego święta oraz symbol olimpijski, a także wykonali pracę plastyczną pt. „Koła olimpijskie". Tego dnia odbyły się w świetlicy zawody sportowe – „Mini Igrzyska Olimpijskie". Uczniowie podzieleni na drużyny wykonywali różne zadania. Zwycięska drużyna otrzymała nagrody.

Tematem przewodnim tego tygodnia był Dzień Kobiet, który obchodzimy 8 marca. Dzieci poznały historię Dnia Kobiet oraz rozwiązały test wiedzy związany z tym świętem. Uczniowie wykonali laurki dla najbliższych kobiet. W tym tygodniu dzieci otrzymały nowe klocki - mini wafle zakupione ze środków zebranych podczas kiermaszu babeczek. Wywołało to u nich dużo radości i nowych pomysłów na zabawę. Zobacz zdjęcia