Witamy w świetlicy!

W pierwszych tygodniach roku szkolnego 2020/2021 w naszej świetlicy wiele się działo.

Do szkoły przybyli nowi uczniowie klas pierwszych, którzy zostali zapoznani z nowym miejscem, jakim jest świetlica oraz jej wyposażeniem. Poznali zasady panujące w świetlicy oraz obowiązujący regulamin. Wszystkie dzieci uczęszczające do świetlicy wykonały swoje portrety, które ozdobiły naszą świetlicę.

Podczas zajęć rozmawialiśmy  z wychowankami o minionych wakacjach, odwiedzonych miejscach i przeżytych przygodach. Aby uwiecznić wakacyjne wspomnienia uczniowie wykonali piękne prace plastyczne, z których powstała świetlicowa gazetka.

Podczas zajęć wychowawca czytając dzieciom książkę „Smaki Tajlandii”, zaprezentował uczniom ten piękny kraj. Uczniowie dowiedzieli się gdzie leży i z czego słynie. Następnie powstały interesujące prace plastyczne.

Ponadto w świetlicy realizowane były zajęcia o tematyce „Bezpieczna droga do szkoły”, w ramach których uczniowie obejrzeli interesujące filmy edukacyjne, wykonali prace plastyczne tj. sygnalizator świetlny, znaki drogowe, samochód z papieru. Dzieci wzięły również udział w quizie pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Do świetlicy zaproszona została również policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Iławie, która zapoznała dzieci z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa na drodze oraz przypomniała  numery alarmowe.

Kolejny tydzień szkoły rozpoczął się w aurze jesiennej. Powitaliśmy Panią Jesień, tworząc jej portrety z liści na podstawie bajki „Jak wygląda Pani Jesień”. Uczniowie dowiedzieli się, co zwierzęta robią jesienną porą, jak zmieniają swoje „domy” i jakie zwyczaje panują u nich o tej porze roku. Dzieci obejrzały również filmy edukacyjne m.in. „Dlaczego liście spadają z drzew?”. Swoją wiedzę o liściach i ich barwach podsumowaliśmy tworzeniem oryginalnych prac plastycznych za pomocą farb i własnych palców. W tym jesiennym czasie nie mogło zabraknąć tematu o grzybach. Dzieci poznały grzyby jadalne oraz niejadalne. Wykonały także grzyby według własnych pomysłów, w żadnym atlasie z pewnością takich nie znajdziemy :)

Dnia 30.09.20r. obchodziliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka. To był dzień pełen chłopięcych zabaw z samochodami, klockami i piłkarzykami :) Tego dnia nie zabrakło również tańców do popularnych piosenek. Tańczyli nie tylko chłopcy, ale również dziewczęta. Z pewnością był to dzień „wyginania ciała”.

W kolejnym tygodniu września rozmawialiśmy o zwierzętach, które żyją wokół nas. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawych informacji o chomiku syryjskim, gołębiach i innych interesujących zwierzętach.

Dzieci obejrzały film przedstawiający wyjątkowo rzadkie gatunki zwierząt. Nie mogło zabraknąć oczywiście tematu o naszych domowych, najpopularniejszych pupilach, czyli psach i kotach. W świetlicy odwiedziła nas Pani Anna Melka, założycielka Iławskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt, która opowiedziała o odpowiedzialności, jaka spoczywa na właścicielach zwierząt domowych oraz jak wygląda praca ITOZ. Naszą świetlicę szkolną ozdobiły prace dzieci, przedstawiające przeróżne zwierzęta. Wśród naszych świetliczan został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Moje ulubione zwierzę”. Spośród wszystkich biorących udział, zostali wyłonieni zwycięscy:

I miejsce w klasach I zajęła KAJA TOPOLEWSKA ( I D)

I miejsce w klasach II zajęła ALICJA OŁDAK (II C)

I miejsce w klasach III zajęła ANIELA ZIELIŃSKA (III B)

 

Pięknych prac było tak wiele, że kilka z nich otrzymało wyróżnienie:

KORNEL DEMSKI (klasa I B)

LUCJAN SZCZYPSKI (klasa II B)

DIANA ZĄBECKA (klasa III B)

 

Dnia 02.10.20r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w świetlicy zorganizowaliśmy wiele gier i zabaw, które miały na celu promowanie tabliczki mnożenia. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych zajęciach matematycznych. Zobacz zdjęcia