Przyszedł październik

W pierwszym tygodniu października realizowaliśmy w naszej świetlicy temat pt. „Dbajmy o naszą planetę”. W ramach tego wychowawcy przygotowali ciekawą prezentację o naszej planecie Ziemi. Podczas zajęć rozmawialiśmy z wychowankami o tym, co to jest ekologia, o zagrożeniach naszej planety oraz co należy robić, aby o nią dbać. Odpowiedzieliśmy sobie na ważne pytanie – po co nam segregacja? Wykonaliśmy prace plastyczno - techniczne, które przedstawiały makiety śmietników do segregacji oraz odpady. Obejrzeliśmy również film pt. „niePOTRZEBNI”, który przybliżył nam temat recyklingu. Następnie zaprojektowaliśmy własną odzież z różnokolorowych worków na śmieci. Powstała także niezwykła biżuteria z plastikowych butelek oraz kolorowych włóczek wełny. Na zakończenie naszych prac, odbył się świetlicowy pokaz mody. Podsumowaniem tematu ekologii było wykonanie ekologicznej gazetki promującej dbanie o naszą planetę.

Dnia 6 października obchodziliśmy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, czym jest MPD oraz jak wygląda życie ludzi dotkniętych tą chorobą. Zastanowiliśmy się, co my zdrowi ludzie możemy zrobić, by życie tych osób miało więcej kolorów i uśmiechu. Wspólnie z wychowankami przygotowaliśmy zielone bransoletki, które były symbolem  wsparcia i integracji z osobami chorymi.

W październiku obchodziliśmy w świetlicy Dzień Drzewa. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o drzewach, dowiedzieli się również jak wielką rolę pełnią w życiu człowieka. Następnie powstały niezwykłe prace plastyczne - kolorowe drzewa, które uczniowie wykonali używając farb oraz folii bąbelkowej.

W kolejnym tygodniu października rozmawialiśmy o Dniu Edukacji Narodowej. Z tej okazji, w ramach zajęć, rozmawialiśmy o tym, co to za święto i kto je obchodzi. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób można zostać nauczycielem oraz kto jeszcze pracuje w szkole. Przypomnieliśmy  sobie czym jest szacunek wobec drugiego człowieka oraz jak ważne jest okazywanie szacunku wszystkim pracownikom szkoły. Wspólnie określiliśmy cechy idealnego nauczyciela. Następnie powstały portrety ulubionych nauczycieli oraz piękne laurki.

W październiku w naszej świetlicy nie zabrakło oczywiście jesiennych prac plastycznych. Z uwagi na chłodną i deszczową aurę, która towarzyszy obecnej porze roku, dzieci wykonały piękne, kolorowe parasolki z talerzyków papierowych oraz zaprojektowały własne czapeczki. Zobacz zdjęcia